Baji Csabát, az MVM Csoport elnök-vezérigazgatóját 2010. július 31-én nevezték ki az MVM Zrt. elnök-vezérigazgatójának. Csaknem öt évet töltött ebben a pozícióban, ezzel az MVM Csoport eddigi legtovább hivatalban lévő első számú vezetője.

Még szerdán az MVM azt közölte, hogy vezető tisztségviselőkről minden esetben kizárólag az MVM Zrt. közgyűlése dönt. Ez reagálás volt a hvg.hu értesülésére, miszerint emailben felmondtak a napokban Baji Csabának. Az értesülésük szerint a poszton Csiba Péter váltja, aki a GDF Suez Energia Magyarország Zrt. általános vezérigazgatója volt.

Az MVM Zrt. következő közgyűlését 2015. június 29-re hívták össze. Annak két napirendi pontja közül az egyik "Igazgatóság tagjainak/vezető állású munkavállaló(k) jogviszonyának megszüntetése, jogviszony létesítése, díjazás megállapítása, döntés személyi kérdésekben".

A másik napirendi pont egy előterjesztés a Magyar Földgázkereskedő Zrt. és Mol Nyrt. között megkötésre kerülő földgáz adásvételi szerződés mögött biztosítékként szolgáló, legfeljebb 35 milliárd forint összegű anyavállalati garancia nyújtásáról.

Nagy utat tettek meg együtt

Az MVM Csoport árbevétele 2010 és 2014 között 550 milliárd forintról 1200 milliárd forintra nőtt, eközben több mint 620 milliárd forintot fizetett be a költségvetésbe, és a megfizethető energiaárak garantálásával nagyban hozzájárult a lakosság rezsiköltségeinek költségeihez.Az elmúlt öt évben az MVM megvásárolta és integrálta az E.On gázüzletágát, amelyet sikeresen működtet.

A társaság megkezdte a paksi atomerőmű bővítésének előkészületeit és létrehozta a Paks II. társaságot. Az atomerőmű 1. és 2. blokkja megkapta az üzemidő-hosszabbítási engedélyeket, továbbá a fukusimai eset után elvégzett stressz-teszt a paksi atomerőmű biztonságos működését példaértékűnek minősítette.

A Mavirnál megvalósult a teljes átviteli hálózat távvezérléssel történő irányítása, emellett az MVM OVIT jelentős külföldi projekteket nyert el és menedzsel sikeresen. Az MVM Csoport nemzetközi minta alapján bevezette az SAP alapú egységes vállalatirányítási rendszert, stratégiai működési modellt alakított ki, mindezt a hatékonyság és átláthatóság jegyében. A társaságcsoport növekvő gazdasági súlyának megfelelően vállalt szerepet az össztársadalmi célok megvalósításában.

Az MVM Csoport Magyarország legnagyobb nemzeti tulajdonú társaságcsoportjává vált, árbevétele alapján Magyarország 4., Közép-Kelet-Európa 20. legnagyobb vállalata lett.