A céltartalékok értéke elérte a 151 millió lejt (1 lej 82,16 forint), amelyből 58 millió lejnyi céltartalékot a harmadik negyedévben képeztek - írta a társaság az MTI bukaresti irodájához eljuttatott közleményben.

A működési eredmény 2022 első kilenc hónapjában elérte a 146 millió lejt, ami 67 százalékos növekedést jelent éves összevetésben. A pozitív hatást a teljes bevétel 20 százalékos dinamikus növekedése eredményezte. A nettó kamatbevételek 33 százalékkal, a díjakból és jutalékokból származó nettó bevételek értéke 8 százalékkal nőtt. Éves viszonylatban a működési költségek 9 százalékkal emelkedtek, amit az alkalmazottak számának 3 százalékos növekedése, valamint a béremelések magyaráznak.

A teljesítő hitelek állománya 13 százalékkal nőtt a vizsgált időszakban, az emelkedést főként a vállalati hitelek 19 százalékos, valamint a lakossági hitelek 7 százalékos növekedése segítette.

Az első kilenc hónap eredményei szilárd pénzügyi teljesítményről tanúskodnak, ami az ügyfelek igényeire összpontosító piaci megközelítésnek, a kiváló kereskedelmi ajánlatoknak és az intenzív működési tevékenységnek köszönhető - mondta el Fatér Gyula, az OTP Bank Románia vezérigazgatója.

„Jó működési profittal rendelkezünk, és a dinamikus hitelezési és megtakarítási volumenek, a bevételek, és a növekvő kamatbevétel jól mutatja, hogy képesek vagyunk az ügyfeleink számára megfelelő banki ajánlatokat kínálni, és alkalmazkodni tudunk a gyorsan romló gazdasági környezethez” – mondta a vezérigazgató, aki szerint a biztos jövő ára a mostani magasabb kockázati céltartalékok létrehozása.

Hozzátette: a magasabb költségek ma már állandóak, de ezek a ráfordítások hozzájárulnak a piaci pozíció megszilárdításához és a csapat fejlesztéséhez – olvasható a közleményben.

Kis oázis a harmadik negyedév az OTP-nél

A harmadik negyedév számai alapvetően jó teljesítményt mutatnak, de az év egésze már nem ennyire jó - mondta csütörtökön Bencsik László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese. A csoport kilenc havi konszolidált adózott eredménye 31 százalékkal csökkent 2021-hez képest egyrészt az orosz-ukrán háború, másrészt a magyarországi extra terhek miatt. A teljes évben 247 milliárd forintos veszteséget hoznak a cégcsoportnak a rendkívüli tételek, a háború és a magyarországi extra terhek.