Budapest Airport a jelenlegi 250 ezer tonnáról 300 ezer tonnára növeli éves légi áruforgalmi kapacitását a Bud Cargo City bővítésével – mondta René Droese, a Budapest Airport fejlesztési vezérigazgató-helyettese.

A Bud Cargo City tavaly rekordmennyiségű, mintegy 200 ezer tonna légiárut kezelt, ami 2021-hez képest 5,8 százalékos, 2019-hez képest pedig 43 százalékos növekedés.

A Budapest Airport 50 millió eurós beruházásban 2018-ban kezdte építeni a cargobázist, amelynek első ütemét 2020-ban adták át.

Nemsokára sereglenek hozzánk a kínaiak: megduplázzák a Kínából érkező repülőjáratokat

Új légügyi megállapodást kötött Magyarország és Kína, amelynek nyomán a jövőben akár kétszeresére, heti 42-re is nőhet a két ország között üzemelő járatok száma – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. Bővebben>>>

Bővitik a cargo-flottát

Ezt bővítik most további 30 millió eurós fejlesztéssel, amelynek részeként 18 millió eurót fordítanak az épületek, és 12 millió eurót a repülőgépeket fogadó előtér növelésére. A második ütemet még az idén, az év végéig szeretnék átadni.

  • A légi áruforgalmat kiszolgáló épületet 6700 négyzetméterrel bővítik a földszinten,
  • és ezt egészíti ki a galériákon kialakítandó 2200 négyzetméteres irodai részleg.
A légi áruforgalomban, logisztikában 12 ezer ember dolgozik, a fejlesztésekkel szeretnék elérni, hogy a Bud Cargo City még inkább a régió vezető légi áruforgalmi központjává váljon

– mondta a vezérigazgató-helyettes.

Emelték a fizetéseket a Budapest Airportnál

A Budapest Airport cégcsoportnál a munkavállalói bérek egy év alatt átlagosan több mint harminc százalékkal emelkedtek. A béremeléseket a megemelkedett megélhetési költségekkel indokolták. Bővebben>>>

Fejlesztik Ferihegyet, ezek a legnagyobb projektek

A Budapest Airport folytatja a repülőtér fejlesztését. A nagyobb projektek az alábbiak:

  • a nyáron átadják a parkolót a 2-es terminál előtt a korábbi helyén,
  • tervezik az 1-es terminál megnyitását az utasforgalom előtt 2026-ra,
  • és előkészítik a 3-as terminál projektet.

„A fejlesztéseknél kiemelt figyelmet fordítanak a minőségre, méltóan a 15 millió és 25 millió közötti éves utasforgalmat legbonyolító kategóriában elnyert legjobb európai repülőtér címhez” – mondta René Droese.