Egyedüli kivételként Frankfurt kis nyereségben fejezte be a napot, a DAX-30 index 0,11 százalékkal nőtt.
A londoni FTSE-100 mutató 0,06 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,25 százalékos mínuszban zárt. Milánóban 0,28 százalékkal, Madridban pedig 0,01 százalékkal esett az irányadó tőzsdemutató.
Kapcsolódó
A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,31 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,30 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,04 százalékkal csökkent. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe emelkedéssel zárt.
Az ingatlanpiaci, az egészségügyi és a közszolgáltató vállalatok voltak a nap vesztesei, míg a pénzügyi, az autóipari és az energetikai vállalatok a felülteljesítők közé kerültek.
A svájci gyógyszergyártók közül a Novartis árfolyama 2 százalékkal, a Roche-é pedig 0,7 százalékkal esett, míg a zürichi SMI-index 0,41 százalékos mínuszban zárt, miután az európai értéktőzsdék arra készülnek, hogy megszüntessék a svájci vállalatok részvényéivel való kereskedést július 1-jén, ha az Európai Unió és Svájc addig nem tudja megkötni a kétoldalú kapcsolataikat átfogóan szabályozó megállapodást. A tőkepiacok ekvivalenciáját elismerő egyezség hatálya június 30-án jár le. Nagyjából 250 vállalat kerülhet bajba, olyanok, mint például a Nestlé vagy az UBS.
A páneurópai indexek már a negyedik egymást követő napot zárták mínuszban, és jó úton haladnak afelé, hogy veszteségre váltsanak a héten, miután az előző három hétben felfelé húzták az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások újraindításához és a nagy jegybankok újabb gazdaságélénkítő intézkedéseihez fűzött remények.
A tőzsdék már reggel csökkenéssel nyitottak, miután Jerome Powell, az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve elnöke kedden lehűtötte a közeli kamatcsökkentéssel kapcsolatos reményeket. A Fed függetlenségét hangsúlyozva Powell óva intett attól, hogy "rövid távú politikai érdekeknek" rendeljék alá a monetáris politikát.
A kockázatvállalási hangulatot azonban javította délután, és rövid időre emelkedtek is az indexek, miután Steven Mnuchin amerikai pénzügyminiszter a CNBC-nek nyilatkozva kijelentette, az Egyesült Államok és Kína közel áll egy kereskedelmi megállapodás eléréséhez. Mnuchin bízik abban, hogy Donald Trump amerikai és Hszi Csin-ping kínai elnök a hét végén Oszakában személyes találkozójukon átlendítik a holtponton a tárgyalásokat.
New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,16 százalékos, az S&P 500-as index 0,13 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója 0,58 százalékos pluszban állt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára egyhavi csúcsra emelkedett, miután az amerikai kormány energiaügyi tájékoztató hivatala (EIA) szokásos heti jelentésében arról számolt be, hogy a kereskedelmi olajtartalékok a vártnál jóval nagyobb mértékben, 12,78 millió hordóval a rekordnagyságú export következményeként.
A szeptemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 2,19 százalékos pluszban, 65,69 dolláron, míg az augusztusi szállítású WTI 2,97 százalékos nyereségben, 59,55 dolláron forgott.
A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára augusztusi szállításra 0,23 százalékkal 1415,45 dollárra csökkent.
Egy euróért 1,1383 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,15 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb

Ki nem találná, hol egyeztet az orosz külügyminiszter
Putyin barátja: Németország teljesen legitim célpont, ők lehetnek a következők

A fizetések emelése most a tét, mutatjuk, hol nagy a gond

Még kevesebbet vásárolunk

Ukrajna emelte a tétet, az EU viszont csak óvatosan támogatja

Fel sem kellett volna ébrednie a forintnak

Oroszország meghúzta a váratlant: ENSZ-vizsgálatot követelnek – Irak miatt
