Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Míg az év nagy részében zömmel helyiek fordulnak meg a vízparton, addig nyáron a vendéghorgászok követelnek nagyobb odafigyelést munkatársainktól - idézi a portál Nagy Gábort, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. horgászati ágazatvezetőjét. Az elmúlt fél év számait összevetve a 2013-2015 év adataival kiderül, hogy az idén kiemelkedően sokan hagyták figyelmen kívül a vízparti játékszabályokat. Az idén januártól júniusig 168 esetben kezdeményezett a hatóság eljárást. Árnyalja némileg a képet az, hogy 2013 szeptembere óta több lépcsőben (legutóbb az idei évtől) változtak - ha úgy tetszik szigorodtak - a horgászati szabályok.
Hetvenen dobták be a csalit anélkül, hogy bármilyen engedély birtokában lettek volna, hatan gondolták úgy, hogy az állami jegy mellett nem kell területi jegyet váltaniuk. Harmincketten vélték úgy, hogy rájuk nem vonatkozik a fogási napló vezetésének kötelezettsége, ennél valamivel többen tartottak a megengedettnél több (három vagy négy) botot a vízben.
Az idén mindössze tíz esetben kellett eljárni olyan horgásszal szemben, aki nem tudott úrrá lenni mohóságán, azaz megsértette a darabszám-korlátozást, heten figyelmen kívül hagyták a tilalmi időszakot, s egy horgász tartott meg méreten aluli halat.
Az idén már összesen 122 határozat született a halgazdálkodási törvény megsértése miatt indított eljárásban, ezek eredményeként összesen 2 millió 860 ezer forint halvédelmi bírságot szabtak ki a hatóságok és 826 hónapi eltiltásról hoztak határozatot - számolt be Nagy Gábor.
A Porsche leleplezte a legújabb elektromos modelljét, a Taycan Cross Turismót. A technika nagy része már ismerős a szedán Taycanból, de a külsőt érintő változásokon kívül is van...
Ferenc951, 2016.07.29 18:11
Bekeményít a hatóság cikkre reagálva elmesélem az én történetemet. Több évtizede ( több mint fél évszázada ) horgászom, de soha sem volt gondom a halőrökkel, mindig betartottam a szabályokat. A közelmúltban mégis egy érdekes eset történt velem, a halőr a 71-es közúton állított meg ellenőrzésre. Őszintén szólva nem voltam túlságosan készséges, hiszen erre nincs joga, (halászati törvény 56& 7. bek ) de végül igazoltam magam és természetesen minden rendben volt, de nem nagy barátságban váltunk el.
Mit tesz isten, pár hónap múlva a következő ellenőrzésen ?megbuktam?. Az őr szerint három bottal horgásztam, hiába bizonygattam, hogy nézze a harmadik bot a stégen van, csali sincs rajta, kishalat fogtam vele, mikor leültem horgászni. ?Ő LÁTTA?..?. Hogy szürkületben, bokrok között mit vélt látni, nem tudom. Azzal a lendülettel, bevonta az engedélyemet és megírta a feljelentést ill a jegyzőkönyvet, amit a közben előkerült társa is aláírt,holott az ellenőrzésnél jelen sem volt. Innentől kezdve az ügyszámomra veszve volt. Az már csak hab a tortán, hogy a feljelentés továbbítása 41 napba telt, legalábbis az iratok szerint.
Természetesen panasszal élhettem, és éltem is, hiszen rendkívül igazságtalanak éreztem az eljárást. A különböző hivatalokban rendkívül udvariasan meghallgattak és széttárták a kezüket ?az őr látta?mondták és én mondhattam bármit. Közben persze telt múlt az idő, az isten és a hivatalok malmai lassan őrölnek. Több havi várakozás, idegeskedés után az egyik hivatal megfenyített, a másik hivatal bevonta a területi jegyemet. Most várom hátha előkerül még egy hivatal a harmadik büntetéssel is.
Természetesen tudom, vannak ügyeskedők és kell az ellenőrzés, de most mit csináljak? Vigyek magammal tanúkat, kamerát, hiszen ez bármikor újra előfordulhat.
Ja a rendőrség akkor büntet ha bizonyítani tudja, a halőrnek elég ha ?látta?.