Az egyéni választókerületekben induló jelöltek bejelentésére hétfőn 16 óráig volt lehetőség. Az egyéni választókerületi választási bizottságok mellett működő választási irodáknak kell ellenőrizniük a benyújtott aláírások hitelességét és azt, hogy van-e ötszáz érvényes ajánlása a jelöltnek. A választási bizottságoknak a bejelentéstől számított három napjuk van arra, hogy nyilvántartásba vegyék a jelölteket.

A hétfőn bejelentett jelöltek nyilvántartásba vételéről legkésőbb csütörtökön kell dönteniük a bizottságoknak, ez ellen három napig - vasárnapig - van lehetőség fellebbezéssel élni a Nemzeti Választási Bizottságnál (NVB). Az NVB-nek szintén három napja van a fellebbezés elbírálására, vagyis a testület legkésőbb jövő szerdáig dönt a fellebbezésekről.

Ez ellen a döntés ellen megint megnyílik a jogorvoslati út, három napon belül - szombatig - lehet a Kúriához fordulni bírósági felülvizsgálati kérelemmel. A Kúriának szintén három napja van a kérelem elbírálására, vagyis - amennyiben minden érintett kihasználja a számára rendelkezésre álló időt - március 15-én lenne jogerős a jelöltek nyilvántartásba vételről szóló, március 3-án hozott döntés.

Azonban várhatóan a bizottságok és a bíróság "gyorsítanak" és nem várják meg a háromnapos határidő lejártát a döntésük meghozatalára, így várhatóan már március 11-12-én végleges lesz az egyéni választókerületi jelöltek névsora.

Az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottságok ekkor állapítják meg a szavazólapok adattartalmát, ez az úgynevezett "imprimálás". Ennek során a jelölőszervezetek delegáltjaival kibővült választási bizottságok elfogadják a szavazólapon szereplő jelöltek, jelölőszervezetek nevét, valamint azok logóját, vagyis a szavazólap "képét".

A korábbi választások idején gyakori vita volt arról, hogy melyik jelölőszervezetnek nagyobb a logója a szavazólapon, és hogy azokat körbe vagy négyzetbe kell-e helyezni. A vitát általában úgy döntötték el, hogy "optikailag" szerkesztették hasonló nagyságúra a jelölőszervezetek jelvényeit. A választási eljárásról szóló törvény azonban most már meghatározza, hogy a jelölőszervezetek logóját egy 20 milliméter magas, 40 milliméter széles területen kell feltüntetni.

Vannak olyan egyéni választókerületek, ahol húsznál is többen indulnak a választáson. Problémát jelenthet, hogy a korábbi választásoktól eltérően a jelöltek nem abc-, hanem a választási bizottság által kisorsolt sorrendben szerepelnek az igen hosszú szavazólapon, ami nehezítheti a jelöltek közötti eligazodást. A Nemzeti Választási Iroda azt tervezi, minden szavazókörben lesz egy kinagyított szavazólap, amelyen a választók megkereshetik jelöltjüket.

A szavazólapok képét a jogerősen nyilvántartásba vett jelöltek alapján a Nemzeti Választási Iroda készíti el, ezt az egyéni választókerületi választási bizottságok hagyják jóvá és ezt követően kezdődhet meg a szavazólapok nyomtatása.

A szavazólap képe ellen a jogorvoslati határidő egy nap.