A 2014-es választásokon induló pártok a migránskérdésről "egy kukkot sem mondtak és nem is mondhattak", ezért mivel a parlamenti választással a bevándorlás kérdését nem lehetett eldönteni, a választás eredményéből Magyarország véleményét levezetni nem lehetett, egyetlen becsületes megoldás maradt, döntsék el a magyarok, mit akarnak. Kik élhetnek Magyarország területén? Ki döntsön erről? Brüsszel vagy Budapest? - tette fel a kérdést a kormányfő, jelezve, ezt kellett a népszavazáson eldönteni.

Vannak, akik megpróbálják semmibe venni 3,3 millió ember akaratát - vélte a kormányfő, aki szerint egyetlen becsületes magyar választott képviselő sem hagyhatja, hogy ezt az akaratot bárki felülírja.

Közjogi értelemben ugyan nem kötelezi az Országgyűlést a népszavazás eredménye - jegyezte meg -, de a Ház érvényt szerezhet annak, ezért kezdeményezi az alaptörvény módosítását.

Magyarországnak minden joga megvan, hogy sorsdöntő európai kérdésekben hallassa a hangját az unióban, mert, mint fogalmazott, 2010-től "gyakorlatilag minta állammá váltunk" - jelentette ki Orbán Viktor, aki szerint a vasárnapi kvótareferendumon a magyarok történelmet írtak. Vasárnap a nemek elsöprő győzelmével Magyarország nyert - jelentette ki a kormányfő, aki szerint mostantól 3,3 millió ember akaratát képviselik Brüsszelben.

A vasárnapi népszavazás elérte a célját, Magyarország döntött - értékelt Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn, napirend előtt a parlamentben. A cél az volt, hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba, tisztázzuk, mit akarnak a magyarok a tömeges migráció ügyében - mondta a kormányfő.