Vasárnap napközben és éjszaka erősen felhős vagy borult lesz az ég. A délután második felétől az ország déli felén egyre több helyen valószínű csapadék; délnyugaton a kezdeti havas esőt havazás váltja fel, a Dél-Alföldön eső, havas eső, éjszaka hó egyaránt lehet.

Reggelig 5 centimétert meghaladó hóréteg délnyugaton valószínű, Somogy, Baranya egyes részen a friss hóréteg vastagsága a 10 centimétert is meghaladhatja. Az ország északi felén csak helyenként lehet hószállingózás, gyenge havazás. Hétfőn napközben nyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a Tiszántúlon estig felhős marad az ég. Elszórtan várható kisebb havazás, délen és keleten havas eső, eső is, a hóréteg gyarapodása már nem valószínű. Az északi, északnyugati szél napközben megélénkül.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 0 és -5 fok között alakul, az északi havas területeken lehet kissé hidegebb a hajnal. A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn nagyrészt 1 és 5 fok között valószínű.

Az időjárási helyzet Európában

A Skandináv-félsziget déli részén és Olaszország felett van annak a hatalmas ciklonrendszernek a középpontja, amely szinte az egész szárazföld időjárását alakítja. A legtöbb helyen sok a felhő, az északi területeken havazik, a mediterrán térségben az eső esik. A kontinensen szélsőséges hőmérsékleti értékeket nem találunk; Dél-Európában 15 fok körüli a maximum-hőmérséklet, Dél-Spanyolországban 20 fokot is mérnek, és a skandináv-félszigeti, Ural előteri -1, -5 fokos csúcsérték sem számít extrémnek.

A Skandináv-félsziget északi harmadán fordul elő csupán -10 fok alatti maximum, de ott ezen a télen már jóval hidegebb is volt. A Kárpát-medence időjárását a következő napokban is az újra és újra képződő mediterrán ciklonok alakítják, a hétfő estig közelünkben elvonuló ciklon azonban csak érinti térségünket.