Kedden közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a keresetek januári alakulásáról szóló statisztikát. Tavaly decemberben a bruttó átlagkereset 327 700 forint volt, 13,5 százalékkal több, mint egy évvel korábban. 2017. január-decemberben a bruttó átlagkereset 297 000 forint, a nettó átlagkereset 197 500 forint volt. A múlt év tizenkét hónapjában a bruttó és a nettó keresetek átlagosan 12,9 százalékkal nőttek az előző évhez viszonyítva. Elemzők szerint a tavalyinál mérsékeltebb ütemben ugyan, de idén is folytatódik a reálbérek emelkedése - írja az MTI. (Mennyit drágulhat a tojás húsvétra?)

Szintén kedden publikálja a KSH a kereskedelmi szálláshelyek januári vendégforgalmának statisztikáit. Tavaly 6,7 százalékkal nőtt a idegenforgalom, a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 7,9 , a belföldi vendégeké 5,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Tavaly decemberben, egy hónap alatt a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 6,0 százalékkal, a belföldi vendégek által eltöltötteké 8,8 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit, a szálláshelyek vendégforgalma 7,4 százalékkal nőtt. Tavaly január-decemberben a szálláshelyek 6,7 százalékkal több, összesen 29,5 millió vendégéjszakát regisztráltak. A szállodák szobakihasználtsága 3,4 százalékponttal, 59,6 százalékra emelkedett. A kereskedelmi szálláshelyek folyó áron 15,6 százalékkal több, 465,8 milliárd forint bruttó árbevételt értek el. Ezen belül a szállásdíjbevétel 16,8 százalékkal nőtt, és meghaladta a 278 milliárd forintot.

Szerdán publikálja a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) részletes tájékoztatóját az államháztartás központi alrendszerének 2018 február végi helyzetéről. A március 7-én kiadott gyorstájékoztató szerint az államháztartás központi alrendszere 526,6 milliárd forint hiánnyal zárta az év első két hónapját. Az NGM korábbi közlése szerint az idén januárban 192,8 milliárd forint pénzforgalmi hiánnyal zárt az államháztartás központi alrendszere. A tárca azzal indokolta a deficit jelentős növekedését, hogy februárban folytatódott az uniós támogatások hazai megelőlegezése, illetve fellendült a Modern városok program projektjeinek kifizetése is.

Csütörtökön közli a KSH a kiskereskedelmi forgalom januári adatának második becslését. Az első becslés szerint a kiskereskedelmi üzletek forgalma januárban 7,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt. Csaknem két éve, 2016 februárja óta nem nőtt ennél nagyobb ütemben a kiskereskedelmi forgalom. Az élelmiszer és élelmiszer jellegű vegyesboltok forgalma 4,4, a nem élelmiszer jellegű üzletek eladásai pedig 11,6 százalékkal haladták meg az előző évit. Az üzemanyag-fogyasztás 8,1 százalékkal nőtt 2017 első hónapjához mérve.