Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A műsor azután kereste meg Fazekas Gézát, hogy Orbán Viktor kormányfő felszólította az Egyesült Államok budapesti ügyvivőjét, hogy ne bújjon a diplomáciai mentesség mögé. André Goodfriend erre reagálva a Twitteren azt írta: a két ország között kiváló a jogi együttműködés, beleértve a kölcsönös jogsegély-egyezményt.
Fazekas Géza emlékeztetett: Polt Péter - mivel nem folyamatban lévő büntetőügyről van szó - azt kérte az Egyesült Államoktól, hogy jogsegély formájában szolgáltasson adatokat Magyarországnak. Erről a legfőbb ügyész levélben is tájékoztatta André Goodfriendet - tette hozzá.
Nem is igazi jogsegélykérelem?
Szigetvári Viktor, az Együtt ügyvezető társelnöke szerint nem igaz, amit a Legfőbb Ügyészség állít: Polt Péter valójában nem kért jogsegélyt amerikai kollégájától a kitiltási botránnyal összefüggésben. A főügyész valójában csak informális tájékoztatást kért, aminek semmilyen kötelező következménye nincsen. Szigetvári szeirnt tényleges jogsegélyt a legfőbb ügyész nem kért, nyomozást nem indított, csupán informális tájékoztatásért fordult amerikai kollégájához. Ha azt akarta volna, hogy valóban információt kapjon az amerikai féltől, meglett volna ehhez a megfelelő eszköze, ráadásul az amerikai étolajgyártó céget érintő ügyben már most is kérhetne jogsegélyt. A legjobb azonban az lenne, ha egy átfogó nyomozást indítana - foglamaz a közleményben a politikus. Szigetvári egyúttal felszólította a legfőbb ügyészt, haladéktalanul és hivatalból indítson átfogó nyomozást a kitiltási botránnyal, és az ahhoz kapcsolódó korrupciós ügyekkel összefüggésben, ezután pedig valódi nemzetközi jogsegélykérelem keretében forduljon amerikai kollégájához.
A Volkswagen eddig is elképesztő összeget ölt az elektromos autók fejlesztésébe, a legújabb húzásuk azonban teljesen váratlan: egy olyan autóról közöltek előzetest, amely teljesen...
Rumata, 2014.12.09 17:06
Hülyeséget beszélsz.
Goodfriend nem állított senkiről semmit, és nem vádolt senkit semmivel.
Goodfrriend csupán megjegyezte, hogy az USA törvényei szerint csak akkor tiltanak ki valakit korruptságra hivatkozva, ha bizonyíték van rá, hogy az illető konkrét korrupciós ügyben bűnrészes.
Goodfriend pont azért ismételgeti, hogy tessék az amerikai államhoz fordulni (vízumkérelemmel vagy jogsegélyszolgálattal), mert nem Goodfriend feladata arról nyilatkozni, hogy az USA kit miért minősít korruptnak.
Elképesztő, hogy még ez az egyszerű dolog is meghaladja a jobberek felfogóképességét.