Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Adóbevételekből ugyanis 200 milliárd forinttal több folyt be, mint tavaly ilyenkor és jelentős uniós átutalás is történt.
A fogyasztás emelkedéséből is nagyban profitál a magyar állam. Idén januárban ugyanis általános forgalmi adóból (áfa) 153,9 milliárddal, személyi jövedelemadóból (szja) 23,9 milliárddal, nyugdíj-, egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékokból 23 milliárddal, míg jövedéki adóból 17,1 milliárd forinttal több folyt be az államkasszába, mint 2018 első hónapjában.
Eközben 222,9 milliárd forint uniós bevétel is érkezett, míg a kifizetések 89,3 milliárd forintot tettek ki, vagyis a költségvetés az uniós támogatások nélkül is többlettel zárta a hónapot. Tavaly januárban nem érkeztek uniós bevételek, akkor több mint 320 milliárd forintot kellett meghiteleznie a magyar költségvetésnek.
A friss adataok szerint 2019. januárban az államháztartás központi alrendszerének egyenlege a központi költségvetés 186,5 milliárdos, az elkülönített állami pénzalapok 23 milliárdos, illetve a társadalombiztosítás pénzügyi alapjainak 35 milliárd forintos többletéből tevődött össze. Az uniós módszertan szerinti hiánycél idén a GDP 1,8 százaléka, mellyel párhuzamosan az államadósság aránya is tavalyhoz képest tovább mérséklődhet - mondta Varga Mihály a PM közleménye szerint. Az idei deficitcél valószínűleg tartható lesz - fogalmazott a tárcavezető az M1-en.
A meglepetés ereje elengedhetetlen, ezért soha ne használj irányjelzőt. Ez azért fontos, mert így akár azt a motorost is elütheted, akit egyébként nem is láttál. De a legegyszerűbb...
Energetikai konferencia a Napi.hu és a Lounge Communication szervezésében
Panzerkraftwagen_Drei, 2019.02.08 16:35
Nem értek egyet. Amíg bangladesi szinten vannak a béreink, és ennek megfelelően tömegesen menekülnek innét a munkavállalók, addig az állam ne (f)osztogasson. Mert a más pénzének elosztására mindenkinek sok-sok ötlete van, csak a más pénze előbb-utóbb elfogy, ahogy azt már Thatcher is megmondta.
Ha ha ha