Business Talks '24

Üzleti konferencia

Ne maradjon le az év
üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.

Kedden teszi közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a fogyasztói árak novemberi adatait és a mezőgazdaság tavalyi teljesítményét. Októberben a fogyasztói árak átlagosan 3,8 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál az előző havi 3,6 százalékos emelkedést követően. Szeptemberhez viszonyítva átlagosan 0,5 százalékkal nőttek az árak. Az év első tíz hónapjában átlagosan 2,8 százalék volt az infláció.

Szerdán az ipari termelés októberi részletes adata jelenik meg. Az első becslés szerint októberben 5,9 százalékkal nőtt az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest, a munkanaphatástól megtisztított adatok alapján 3,3 százalékos a növekedés. Az idei év első 10 hónapjában 3,4 százalékkal volt nagyobb az ipari termelés, mint az előző év azonos időszakában.

Csütörtökön a szálláshelyek októberi forgalmáról közöl statisztikát a KSH. Szeptemberben a  belföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 7,9 százalékkal nőtt  a kereskedelmi szálláshelyeken, a külföldi vendégek által eltöltött éjszakáké 0,5 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. A kereskedelmi szálláshelyek - folyó áron számolt - összes bruttó árbevétele 11,2 százalékkal emelkedett, és 29,4 milliárd forintot tett ki.  Idén január-szeptemberben a kereskedelmi szálláshelyek vendégéjszakában mért vendégforgalma 3,9, bruttó bevétele 9,4 százalékkal volt több, mint 2017 azonos időszakában. Az év első kilenc hónapjában a kereskedelmi szálláshelyek 5,2 százalékkal több, összesen 9,8 millió vendéget, és 3,9 százalékkal több, 24,6 milliót meghaladó vendégéjszakát regisztráltak az előző év azonos időszakához képest.

Pénteken az építőipar októberi teljesítményét közlik és a mezőgazdasági termelői árak októberi alakulását. Szeptemberben az építőipari termelés 25,8 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, az előző havi 25,7 százalékos felülvizsgált adattal szinte megegyezően. Mindkét építményfőcsoport termelése nőtt: az épületek építésének volumene 22,2, az egyéb építményeké 30,5 százalékkal. Az építőipar szezonálisan és munkanaphatással kiigazított termelése 0,2 százalékkal csökkent az előző havihoz mérten. Az épületeknél ipari, kereskedelmi és lakóépületek építése, az egyéb építményeknél pedig továbbra is az út-, vasút- és közműépítések eredményezték a növekedést.