Harangozó Tamás szombati budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: a javaslat támadás a jogállam ellen is, hiszen szerzett javakat kíván erővel elkobozni, visszamenőleg, minden elvárható szabályt felrúgva. A szocialista politikus úgy fogalmazott: Lázár János feltette az i-re a pontot. Harangozó Tamás szerint kimondható, hogy "Lázár János a Magyar Köztársaság közpénzből legjobban fizetett főállású provokátora", ugyanazt csinálja, mint a Szebb Jövőért Polgári Egyesület Gyöngyöspatán. Saját maga gerjeszti és fokozza a feszültséget - mondta.

Az országgyűlési képviselő utalt arra, hogy pénteken a rendvédelmi szakszervezetek a Belügyminisztériumban tárgyaltak, ahol azt mondták nekik, a kormánynak nincs elképzelése az őket érintő szabályok megvalósításáról. Majd néhány óra múlva Lázár Jánosék benyújtották alkotmánymódosításukat. Mi ez, ha nem cinizmus? - tette fel a kérdést.

Az ellenzéki politikus szerint nem lehet más dolga az ellenzéknek, a szakszervezeteknek és az érintetteknek, mint minden alkotmányos eszközzel fellépjenek ez ellen, és meggyőzzék Lázár Jánost, valamint a Fidesz-frakció tagjait, hogy vonják vissza ezt a javaslatot, és üljenek le tárgyalni, amíg még nem késő.

Harangozó Tamás azt mondta, mára egyértelművé vált, hogy nincs kormánya az országnak, a Fidesz-frakció vette át az irányítást. Orbán Viktor külföldön járkál, és politikai nyilatkozatokat tesz, s eközben a belügyi tárcának fogalma nincs arról, hogy mit kíván tenni, és ez elmondható az összes szakminisztériumról is. A miniszterek tehetetlenek és eszköztelenek az ország irányításával kapcsolatban - fogalmazott.

Hozzátette: azt kérik a szakszervezetektől, hogy a lehető legnagyobb erővel, a legszélesebb összefogással, a törvényeket maximálisan betartva képviseljék a nyugdíjasok érdekeit és a rendvédelmi állományt. Az MSZP minden politikai eszközzel támogatja harcukat - jelezte.

Lázár János és Balsai István pénteken terjesztette az Országgyűlés elé alkotmánymódosítási javaslatát, amely rögzítené: nyugdíjat az kaphat, aki betöltötte az általános öregségi nyugdíjkorhatárt. Ugyanakkor törvény rendelkezhet arról, hogy a korhatárt még el nem érők is részesülhessenek nyugdíjban. A javaslat indoklása arra utal, hogy ez például a nők 40 évnyi munkaviszony utáni nyugdíjba vonulására vonatkozhat.