Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A hitel bedőlése után, a végrehajtás alatt sem mentesülnek a devizahitelesek az árfolyamkockázat alól - írta a Magyar Nemzet pénteken, idézve a Kúria által kiadott ajánlást.
A törvényszékek számára készült dokumentumban a Kúria - a polgári törvénykönyv (Ptk.) rendelkezéseire alapozva - rögzíti: nem felel meg a jogszabályoknak az a megoldás, hogy a bíróság, a hatóság, esetleg a közjegyző már a kölcsönszerződés megszűnésekor vagy a bank végrehajtási kérelmének benyújtásakor forintra számítsa át a devizahitel összegét.
A jelenlegi magánjogi kódex - és a készülő új Ptk. is - arról rendelkezik, hogy a tartozás pontos értékét a fizetés helyén és idején érvényben lévő árfolyam alapján kell kiszámolni. Fizetés alatt azt kell érteni, amikor a pénzt, a behajtott összeget a végrehajtást kérő, azaz a bank megkapja.
Ezért a svájci frankban, euróban, dollárban vagy jenben felvett adósság mindaddig devizában számolandó, amíg az összeg behajtása, az ügyfél vagyontárgyainak elárverezése be nem fejeződik. Az ennél korábbi időpontra eső átszámítás a törvényi rendelkezésekkel ellentétben legalább részben a végrehajtást kérőre, tehát a pénzintézetre hárítja át az árfolyamváltozásból eredő kockázatot, s így a veszteséget - áll a Kúria dokumentumában.
Le Mans nagyágyúi vitathatatlanul a prototípusok: az autók, amik közelebb állnak az űrhajókhoz, mint bármi más a versenyen. Az igazi csata viszont az olyan kategóriákban van, mint...
WASP, 2012.12.15 08:43
Sajnos igazad van, jól látod. Nagyon kilátástalan az eladósodottak helyzete. A hiteltermék, illetve a kölcsönfelvétel veszélyes üzlet a szegény rétegek számára. Ez csak a jó fizetőképességű ügyfeleknek jó azáltal, hogy a fogyasztásukat időben előrehozzák, de természetesen ennek az árát és felárát kifizetik amikor eljön az idő. Minél több fedezet áll rendelkezésre annál biztonságosabb. A gyengén fizetőképes vagy labilis jövedelmű ügyfeleknek kész öngyilkosság, de legalábbis rendkívül kockázatos dolog kölcsönbe verni magát. Persze a fogyasztói társadalmi modell egyik eleme a hitelből való fogyasztás, csak az a kérdés, hogy a szegényeknek megéri-e ilyen áron ...