Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A rövid tájékoztatás szerint az orosz államfő Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel és Tomislav Nikolic szerb elnökkel a kétoldalú kapcsolatok aktuális kérdéseiről is szót váltott.
Vlagyimir Putyin hétfőn, Ankarában jelentette be, hogy Oroszország eláll a Déli Áramlat gázvezeték megvalósításától és Törökország felé vezető szállítási útvonalat épít ki. Az elnök ezt azzal indokolta, hogy az Európai Unió nem támogatja a beruházást, és Bulgáriától sem kapták meg az engedélyt az építésre.
Az Ukrajna megkerülésével tervezett Déli Áramlat európai gázvezeték Oroszország fekete-tengeri partvidékétől indult volna, és Dél- és Közép-Európa országaiba, így Szerbiába és Magyarországra is szállította volna az orosz földgázt.
Alekszej Miller, a beruházó orosz állami energetikai cég vezérigazgatója a bejelentést követően közölte, hogy a Déli Áramlat projektet lezárták. A Gazprom vezetője szombaton a Rosszija 1 állami televíziós csatornának adott nyilatkozatában már arról beszélt, hogy a Déli Áramlat földgázvezeték meghiúsulása miatt a cég felülvizsgálta európai energiapiaci stratégiáját.
"Ez itt a vég kezdete az európai végfelhasználókkal kötött szállítási szerződésekre összpontosító piaci stratégiánkban - mondta Miller, és azt is közölte, hogy Ukrajna szerepe az orosz földgáz továbbításában "a nullával lett egyenlő".
A Gazprom vezérigazgatója megjegyezte, hogy Törökország évi 50 milliárd köbméter gázt tud majd továbbítani, "és ezt alkalma lesz az EU-val folytatott politikai hatalmi pókerjátszmában is igénybe venni". Azt is megerősítette, hogy az európai uniós szolgáltatóknak ezentúl maguknak kell gondoskodniuk a földgázt a fogyasztókhoz eljuttató vezetékek megépítéséről, mert a Gazprom nem foglalkozik azzal, hogy vezetéket építsen az EU számára.
A bringás navigáció nekem mindig gyanús határterület volt, egyszerűen nem úgy bringáztam, hogy szükségem legyen rá. Egy downhill bringán meglehetősen hülyén mutat egy telefonnyi...
antitroll, 2014.12.07 18:24
Én pedig kérném 370 USD ár forrását... Gondolom 370 USD/1000 m3 akart lenni, de ez csak pontosítás.
Én ennél sokkal magasabb árról tudok.
A néhai déli áramlaton szállított gáz árának két rossz oldala van. Olcsóbb, mint az LNG, de a vezeték megépítési költségeinek magyar részét azért ebbe is bele illene kalkulálni. A másik, hogy ugyanonnan jön mint a mostani, továbbra is egy országtól, hatalomtól függünk.
Emlékeztetlek szabadságharcos kormányunk 2010-es döntésére, amikor az anno a sokkal olcsóbb IMF hitel helyett politikai megfontolásból, a magyar szabadság állítólagos érdekeinek szem előtt tartásával a jóval drágább szabadpiaci államkötvény kibocsátást helyezte előtérbe.
A történet ott kezdődik, hogy Magyarországnak alkupozíciója sincs a gáz árában az oroszokkal szemben.
Ha pedig beidézted a litvánokat, akkor tegyük az idézetet teljessé. Amikor a litvánok bejelentették, hogy megteremtették az LNG vásárlás feltételeit és mostantól nem kívánnak orosz gázt vásárolni, nem zárták ki a vásárlásának lehetőségét. Lőn csoda, az Oroszok azonnal 20%-ot engedtek a gáz árából...
Ez az én forrásom:
http://index.hu/gazdasag/2014/10/18/litvania_kop_az_orosz_gazra/