Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Az orosz lap emlékeztet arra, hogy az ÁÉB 17 százalékos részvénycsomagját fele-fele arányban Rahimkulov, a bank elnöke - aki a Gazprom-menedzsment szoros szövetségeseként a Milford Holdings vezérigazgatója -, illetve Petre Gábor magyar befektető vehette meg. Sebők Emilia, az ÁÉB sajtófőnöke megerősítette a tranzakció hírét, közölve a Kommerszant Dailyvel, hogy arra még tavaly került sor, de az ügylet céljairól és pontos időpontjáról nem tárt fel további részleteket.
A tekintélyes orosz gazdasági napilap szerint az üzlet komolyan nyugtalanítja a kisrészvényeseket, mivel a magyarországi exportbevételek olyan bankon futnak keresztül, amely már nincs a gázipari mamutcég többségi ellenőrzése alatt, és így "megnőttek a Gazprom magyarországi üzleti kockázatai".
A Gazprom évente 7-9 milliárd köbméter földgázt ad el Magyarországon.
Nyugtalanítja a kisrészvényeseket az is, hogy a részvényeladás időpontjáról nincsenek információk, pedig a Gazprom tavaly októberben előzetes igazgatótanácsi jóváhagyáshoz kötött minden tulajdonrész-tranzakciót, még leányvállalatai tekintetében is, különösen azokban az esetekben, amikor "bennfentesekkel" kötött üzletekről van szó. Így nem tudni, megsértette-e a vállalatvezetés az októberi igazgatótanácsi döntést - írta a Kommerszant Daily.
Kaptunk egy levelet Sándortól, aki a Debreceni Egyetem PhD hallgatója, és egyben a Hortobágyi Nemzeti Park munkatársa. Sándor arra kért minket, hogy segítsünk a kérdőíve terjesztésében...