Business Talks '24

Üzleti konferencia

Ne maradjon le az év
üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.

Joerg Bauer A munka jövője, a jövő munkái címmel a GE Hungary által rendezett konferencián kiemelte: a technológia fejlődése, az automatizálás, digitalizált gyártás alapvetően alakítja át a munka világát a következő években. A GE szerint mindez növeli a termelékenységet, az életszínvonalat, és új lehetőséget nyit a munkavállalók számára - tette hozzá. A robotok számítógépes applikációk, amiket a dolgozók ismétlődő munkafolyamatok és tranzakciók elvégzésére, adatok elemzésére, és adatlekérésekre használnak - ismertette.

Bauer elmondta: digitális iparvállalattá fognak átalakulni, a munkatársakat folyamatosan készítik fel a digitalizáció és robotizáció kihívásaira, rendszeres szakmai tréningekkel. Magyarországot arra pozicionálják, hogy a digitális ipari megoldások területén piacvezető legyen. A cég 33 milliárd forint értékben hajtott végre fejlesztéseket az elmúlt két évben az országban. Björn Bergabo, a GE Global Operations Európáért felelős ügyvezető igazgatója azt emelte ki, hogy a budapesti központot integrált, automatizált, és a GE európai növekedését hatékonyan támogató egységgé alakítják majd.

Év végére a terveik szerint a GE adminisztratív, támogató tevékenységének 60 százalékát a szolgáltatóközpont látja majd el. Ennek legfontosabb eszköze a robotizált folyamat-automatizáció (RPA). Példaként említette, hogy a számlák fizetési határidejének figyelésében, a kintlévőségek nyilvántartásában, adóbevallások elkészítésében, vagy a nemzetközi pénzügyi tranzakciók fizetési árfolyamának egyeztetésében segítenek a robotok. Minden munkakörben van automatizálható rész, amit a robotikával ki lehet váltani. A dolgozók a magasabb szintű munkára fókuszálhatnak a napi munka során - mondta.

Arjen Sader, az EY megosztott szolgáltatások iparág vezetője szerint a robotok munkája javítja a hatékonyságot, csökkenti a költségeket, amivel további munkahelyeket teremt. A GE megbízásából készített tanulmány szerint az OECD-országokban a munkahelyek 54 százaléka lehet automatizálva, azaz 10-ből több mint 5 munkahelyet érint majd valamilyen formában a digitális átalakulás. A GE becslése szerint a pénzügyi és adminisztratív folyamatok akár 40 százaléka is automatizálható lesz - ismertette.

(Képünkön a GE budapesti székháza)