Szabó Ferenc főügyész közlése szerint a bűnügy vádlottjai közül öt nő a gödöllői, az aszódi, az oroszlányi, illetve a pétervásárai okmányirodában ügyintézőként dolgozott. Munkájukhoz tartozott, hogy járművek forgalomba helyezésével, műszaki állapotával kapcsolatos közhiteles nyilvántartásba adatokat rögzítsenek.

A vádlottak közül hatan mint ügyfelek az okmányirodákban mások nevében intézték a műszaki vizsgával, tulajdonosváltozással, forgalomba helyezéssel összefüggő ügyeket. A járművek tulajdonosaival további hat vádlott tartotta a kapcsolatot úgy, hogy a járműveket egyikük sem látta. Ezek többsége tehergépkocsi, mezőgazdasági jármű, régebbi típusú személygépkocsi volt - írta a főügyész. Hozzátette, hogy a járművek közül egyet sem vittek sem műszaki, sem eredetiségvizsgálatra.

A közlemény szerint a vádlottak hamis műszaki adatlapot készítettek, ketten pedig egy rétsági és egy veresegyházi vizsgaállomáson valótlan adatokat igazoltak a járművek eredetiségvizsgálatáról. A hamis háttérokmányokat az említett okmányirodákba vitték. Ott a beavatott ügyintézők - a bűnügy öt vádlottja - tudtak arról, hogy minden irat hamis. Ennek ellenére azokat átvették és valótlan adatokat rögzítettek a gépjármű-nyilvántartásban.

A vádlottak 2012 júliusa és 2014 decembere között mintegy 650 járműre rögzítettek valótlan adatokat a hamis iratok alapján, ezért a Gödöllői Járási Ügyészség közokirat-hamisítás bűntettével vádolta meg őket, bűnösségükről a Gödöllői Járásbíróság fog dönteni - áll a közleményben.