A szervezők a többi közt tartós frekvenciajogosultságot követeltek a mintegy két éve ideiglenes engedélyekkel működő budapesti regionális rádiónak, emellett sürgették az elvesztett vidéki hálózat újjáépítését, valamint közösségi, vagyis ingyenes sugárzási lehetőséget követeltek.

Pikó András, az egyesület elnöke arra kérte a megjelent több ezer embert, írják alá petíciójukat, amelyet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsához címeztek. A köztársasági elnököt pedig arra kérte: kezdeményezzen társadalmi párbeszédet egy új médiaszabályozás kidolgozása érdekében.

Arató András (képünkön), a rádió vezérigazgatója azt mondta: rádiója az elmúlt években a sajtószabadság szimbólumává vált, amivé a médiahatóság tette. "Elérték, hogy a Klubrádió legyen a világhírű magyar adó" - fogalmazott, a rádió egyik szlogenjére utalva. Felidézte a csatorna elmúlt kétéves történetét, amely alatt az általuk használt hullámhosszra zenei rádiós pályázatot hirdetett a médiatanács. "Unortodoxiának" nevezte, hogy a hatóság máig nem adott tartós sugárzási jogot a rádiónak, és kijelentette: a médiahatalom célja a rádió gazdasági tönkretétele. Közölte azt is: 2012-ben a médiatanács és a rádió között a frekvenciáikkal kapcsolatos jogvitákban "hat bírósági ítélet állapította meg, hogy a hatóság törvényt sértett".

Azért folyik a véget nem érő bírósági eljárás a Klubrádióról, "mert az egypárti médiahatóság egyszerűen semmibe veszi az eddigi ítéleteket" - mondta Haraszti Miklós, az EBESZ korábbi médiafelelőse.

Ungváry Rudolf író úgy fogalmazott, "olyan hatalommal állunk szemben, melynek hazug voltához képest az összes eddigi hatalom önkénye eltörpül".

A rendezvényen Hernádi Judit színművész és Bródy János zenész is szólt a jelenlévőkhöz. A felszólalások között olyan közéleti személyiségek képét vetítették ki a színpadon, akik hangüzeneteikben álltak ki a Klubrádió mellett. Köztük volt Parti Nagy Lajos író, Jancsó Miklós filmrendező, Esterházy Péter író és Iványi Gábor lelkész. A rádiói szimpatizánsai a bő egyórás rendezvény alatt megtöltötték a Batthyány-örökmécsest körüli teret. Többen a nemzeti lobogóval érkeztek, mások a Demokratikus Koalíció zászlóival és tábláival, amelyre a párt logója mellett városuk, kerületük nevét írták. A tömegben feltűnt a politikai tömörülés két politikusa: Vadai Ágnes és Molnár Csaba alelnök is. A demonstrálók transzparensei a Klubrádió melletti kiállásról és a kormány bírálatáról szóltak.