A részvénypiac heti forgalma 74,5 milliárd forint volt, az előző kereskedési héten elért 57,1 milliárd forint után, a vezető részvények árfolyama gyengült.

Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-hez eljuttatott tőzsdei elemzésében kiemelte, hogy a magyar tőzsdét a héten csapongó kereskedés jellemezte, ahogy a nemzetközi piacok sem találták az irányt a nagyobb esések és a kisebb korrekciók között, úgy követte a legfontosabb külföldi indexeket a BUX is. Ugyanakkor nemzetközi összehasonlításban a magyar index teljesítménye kiemelkedett, az amerikai piacoknál sokkal, az európai börzéknél némileg jobban teljesített. Az elemzés szerint a blue chipek közül a legnagyobb mértékben a Mol vesztett értékéből, a héten több mint 7 százalékkal zuhanó olajárak és a közelmúltban közzétett kedvezőtlen kelet-európai marzsadatok fokozzák a nyomást a teljes régiós olajszektorra. (Eljött a rég nem látott összeomlás - mi lesz most?)

Az elemzésben felidézték, hogy míg a Richter február 8-ról február 12-re halasztotta a negyedik negyedéves gyorsjelentésének megjelenését, addig a Zwack közzétette azt. A jelentés szerint a bruttó árbevétel 8,4 százalékkal maradt el a tavalyitól, a termékadó nélkül számított nettó árbevétel 12,146 millió forint volt, 2,5 százalékkal alacsonyabb a bázis időszaki árbevételnél. Az adózott eredmény meghaladta a menedzsment várakozását, de éves alapon 0,9 százalékkal, 2,5 milliárd forintra csökkent.

Csütörtökön az Appeninn Holding Nyrt. tájékoztatott arról, hogy az Erste Alapkezelő hozzájárulását adta 18 ingatlan megvásárlásához, a tranzakció összértéke 14,5 millió euró, mindegyiket a Spar Magyarország Kft. bérli. A tájékoztatást követően az Appeninn piacán jelentős vételi nyomás alakult ki, és végül a napi limitnél, 15 százalékos emelkedéssel zárta a kereskedést az árfolyam. Emellett a társaság pénteken azt is bejelentette, hogy 2,2 milliárd forintért A kategóriás irodaházat vásárolt az Andrássy úton.

A Richter bejelentette, hogy az Esmya gyógyszer vizsgálatának végéig az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) bizottsága átmeneti intézkedések végrehajtását kezdeményezte, és az új betegeknek addig nem ajánlják a készítményt. A hír megjelenését követően mélyrepülésbe kezdett a gyógyszergyártó árfolyama. A gyógyszert azok után kezdték el vizsgálni, hogy négy súlyos májkárosodásról jelentettek a szerrel kezelt betegek között.

A BÉT-en a vezető részvények közül a Richter árfolyama 6,56 százalékkal gyengült a héten, pénteken 5985 forinton zárt, heti összforgalma meghaladta a 18,91 milliárd forintot. A Mol árfolyama 5,99 százalékkal gyengült, a papír 2858 forinton zárt pénteken, a részvények heti forgalma meghaladta a 16,57 milliárd forintot. A Magyar Telekom árfolyama egy hét alatt 1,72 százalékkal esett, pénteken a kereskedést 458 forinton zárta, heti forgalma 1,74 milliárd forintot tett ki.

Az OTP 2,27 százalékkal gyengült a héten, a bankpapír 11 200 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, a heti forgalma 28,49 milliárd forintot tett ki.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!