Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Február végén több lehetőség határideje lejár, eddig jelentkezhetnek például a mikro-, kis- és középvállalkozások komplex vállalati technológia-fejlesztésre. A lehetőség során a belső fejlesztéseket támogatják, ilyen lehet például az eszközvásárlás, ingatlan-beruházás, vagy marketing-tevékenység, annak érdekében, hogy fejlődhessenek a hazai cégek, új munkavállalókat foglalkoztathassanak, vagy éppen új piacokat szerezhessenek. A vállalkozások 5 és 150 millió forint közötti összeget szerezhetnek ezekre a célokra (innovációs klaszterként indulva akár 250 milliót is), a támogatás intenzitása pedig akár az 50 százalékot is elérheti. Fontos tudnivaló, hogy a támogatás Kombinált Hitel Garanciával (KHG) is elérhető.
Ugyancsak február végéig pályázhatnak a mikrovállalkozások, amennyiben élnének a lehetőséggel, hogy vissza nem térítendő támogatást szerezzenek eszközbeszerzésre, infrastrukturális és ingatlan-beruházásra, valamint információs technológia-fejlesztésre. A lehetőség igencsak vonzó, mivel mindössze 10 százalék önerőt kér, ráadásul a pályázat mellé a piacinál jóval kedvezőbb feltételeket kínáló mikrohitelt biztosít. A vissza nem térítendő támogatás összege 1 és 10 millió forint közötti összeg lehet.
A dél-alföldi kisvállalkozások a vállalati folyamatmenedzsmentre és az elektronikus kereskedelem támogatására is nyerhetnek pénzt, a GOP-2011-2.2.1 elnevezésű pályázat során az alábbi területek támogathatóak: vállalati CRM, értékesítés terület; gyártási terület; humán erőforrás menedzsment és bérszámfejtés; kontrolling és döntéstámogatás; beszerzési, logisztikai terület; táv- és csoportmunka támogatás; pénzügyi, számviteli terület; internetes értékesítés (vállalati webáruház); internetes megjelenés (vállalati portál); munkafolyamat-irányítási rendszer (WF) bevezetése; elektronikus iratkezelési rendszer bevezetése; kiegészítő, (tudásmenedzsment vagy ERP-hez kapcsolódó mobil technikát használó, vagy térinformatikai és földrajzi információs (GIS), vagy RFID technológiát alkalmazó) specializált rendszer bevezetése. A pályázat során maximum 10 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyerhetünk.
A vállalkozások a hátrányos helyzetű, elsősorban roma munkavállalók integrációjára is kaphatnak támogatást, a február végéig nyitva álló lehetőség során akár 150 millió forintot is elnyerhető, ha vállalják, hogy közvetlenül vagy közvetve segítik a roma emberek felzárkóztatását, illetve szegregációjának megszüntetését, vállalati kapacitásuk komplex fejlesztése és üzleti környezetük fejlesztése révén.
Március közepéig nyitva áll még a legnépszerűbb exporttámogatási pályázat, a GOP 3.3.3 is. A konstrukció célja, hogy tanácsadói tevékenységeken keresztül segítse hozzá a vállalkozásokat a nemzetközi versenyképességük megteremtéséhez vagy növeléséhez, beleértve a lehetséges piacok felmérésének támogatását is. A pályázattal ezen kívül azt akarják elérni a kiírók, hogy az erősödő piaci versenyben a vállalkozások fejlesszék üzleti kultúrájukat, felismerjék a vállalkozásban rejlő lehetőségeiket, erősségeiket. A tenderen 3 és 20 millió forint közötti összeg érhető el, az elnyerhető támogatás mértéke az összes elszámolható költség maximum 50 százaléka. Fontos tudnivaló, hogy amellett, hogy tartani kell a vállalati létszámot, a pályázónak vállalnia kell azt is, hogy a megvalósítási időszak végére kialakítja a vállalaton belüli, a vállalat marketing tevékenységéért felelős alkalmazott munkakörét és biztosítja annak betöltését a fenntartási időszak végéig.
Magyarország igen nagy szeletet harap ki az európai fogászati turizmusból, ezt lovagolja meg az Innováció a fogászatban elnevezésű pályázat, melyre március végéig lehet tenderezni. A cél, hogy a fogászati ágazatban működő innovatív vállalkozásokat korszerű, magas értéket képviselő, szolgáltatások, technológiák kidolgozásával és piaci bevezetésével fejlesszék - erre akár 30 millió forintot is nyerhetnek a cégek.
A régióban működő, vagy letelepedni kívánó cégeknek az infrastrukturális fejlesztéseire is lehet pályázati forrást találni, hiszen március 25-ig nyitva van a DAOP 1.1.1/D-13 - Ipartelepítés elnevezésű konstrukció. Bár a lehetőség még nyitva áll, érdemes sietnie az ebben gondolkodóknak, hiszen a tervek szerint mindössze 4 darab vállalkozásnak jutnak az egymilliárd forintos keretösszegből.
A kkv-knak ezen kívül még vállalati tanácsadásban is részt vehetnek, a 628 millió forintos keretösszegre a keret kimerüléséig, vagy legkésőbb 2014. 06. 30-ig lehet jelentkezni. A konstrukció során a cégek sikeres működéséhez szükséges vállalkozói ismereteket fejlesztenék, az igényelhető támogatás legalább 100 ezer, legfeljebb 8 millió forint lehet, a támogatás mértéke pedig 50 százalék.
Blama, 2013.02.05 10:39
A harc pénzbe kerül.
A pénzt a hálás nemzet és a még hálásabb EU biztosítja.
Hajrá!