A közleményben felidézték, hogy a Démász csoport februárban került francia tulajdonból a nemzeti közműszolgáltatási rendszerbe. Az akkor még regionális áramszolgáltató a nyár elején megszerezte az országos egyetemes szolgáltatói engedélyt.

A villamosenergia-szolgáltatói tevékenység országos kiterjesztésével megteremtették a szabad szolgáltató-választás lehetőségét az egyetemes szolgáltatás keretében vételező áramfelhasználóknak, tehát a vállalkozások mellett a lakosságnak is. Ezzel létrejött annak lehetősége, hogy a fogyasztók egy nemzeti tulajdonú társaságcsoporttól vehessenek igénybe földgáz- és áramszolgáltatást - hangsúlyozta a közlemény szerint Kóbor György, a Nemzeti Közművek elnök-vezérigazgatója. Hozzátette, a Démász elosztási területén megkezdték a fejlesztések gyorsítását, a napokban adtak át csaknem kétmilliárd forintos beruházással Kecskeméten egy új alállomást.

A közlemény idézi Bally Attilát, aki elmondta: a Nemzeti Közművek áramszolgáltatójának új vezetőjeként első feladata a Magyar Telekom villamos energia ügyfeleinek zökkenőmentes átvétele, ami fontos erőpróbája a Démász országossá válásának. (Új néven fut a nemzeti rezsiholding)

A Démász tulajdonosváltása óta eltelt időszakban a társaság jelentősen megemelte a hálózatfejlesztési és rekonstrukciós beruházásokra fordított pénzügyi keretét a dél-magyarországi régió 3 megyéjében, így összességében 11 milliárd forintos fejlesztés végrehajtását kezdte meg.

A Démász az ország délkeleti részén, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, illetve Pest megye déli részében mintegy 775 ezer fogyasztót lát el villamos energiával. Országosan 300 helyszínen, a Nemzeti Közművek földgázszolgáltatójával, a Főgázzal közös kirendeltségen fogadja az ügyfeleket.

A Démász elosztó társasága a dél-magyarországi régió négy megyéjében üzemeltet mintegy 32 ezer kilométer hosszú villamos hálózatot.

Bally Attila 37 éves kereskedelmi szakember, eddig az MVM cégcsoportnál dolgozott, ahol a kereskedelmi szakterületet irányította.

Címlapkép: MTI Fotó Bodnár Boglárka