A Robert Bosch Power Tool Kft. jubileumi terméke egy kétsebességes akkumulátoros fúró-csavarozó volt, amelyből eddig több mint egymilliót gyártottak. A teljes egészében kompetencia alapú technológiai törekvéseink eredményének tartjuk, hogy elértük a százmilliós nagyságrendet, és tíz év alatt megnégyszereztük termelési kapacitásunkat - mondta Fükő László, a Robert Bosch Power Tool Elektromos Szerszámgyártó Kft. ügyvezető igazgatója a jubileumi termék megünneplésekor az MTI híre szerint.

A kft. 2001. novemberében alakult Miskolcon, és mára nem csupán a cégcsoporton belül, hanem a régióban is meghatározó tényezővé vált, világszerte a Bosch legnagyobb kéziszerszámgyára lett. A több mint 38 ezer négyzetméter területű üzem csaknem 2400 dolgozót foglalkoztat.

A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. A konszern idén ünnepli első magyarországi kirendeltsége megnyitásának 100 éves évfordulóját, a vállalatcsoportnak kilenc leányvállalata van Magyarországon, az egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója lett.

Az elmúlt évek gazdasági sikerei nem jöhettek volna létre, ha a nemzetközi vállalatok nem szavaznak bizalmat Magyarországnak, és ebben a Boschnak is jelenetős szerepe volt - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A 2017-es üzleti évben a Bosch magyarországi árbevétele 1304 milliárd forint volt, 13 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A Bosch-csoport bevétele tavaly 78,1 milliárd euró volt.

A Bosch cégcsoport az elmúlt évben 58 milliárd forintot fektetett be Magyarországon, és ezzel ezer új munkahelyet teremtett, immár 14 ezernél is több ember foglalkoztat. (Melyik cégnél dolgoznának leginkább a magyarok? - ezt a cikket olvasta?)

A miskolci üzem Európa legnagyobb kéziszerszám-gyárává vált, az itt előállított termékek 79 százalékát exportálták.

A Bosch a magyar gazdaság minőségi megújulását is elősegíti - mondta a külgazdasági miniszter, szerinte mára egy teljesen új verseny jött létre a világgazdaságban, éppen azért "nekünk az a dolgunk, hogy Magyarországot sikeressé tegyük az új digitális korszakban, mint ahogy sikeressé vált a magyar gazdaság a tradicionális ipari korszakban".

A kép forrása: Földi D. Attila/Napi.