Tavaly decemberben a Dorotheum vitt Bécsben kalapács alá nagyobb anyagot a nemrég elhunyt múzeumalapító Rudolf Leopold magángyűjteményéből, idén tavaszra pedig a Kinskynek jutott belőle egy válogatás, amelyre március 29-30. között lehet licitálni, egyéb hagyatékokból származó tételek mellett. A régi mesterek sorában az egyik sztár a XVII. századi itáliai mester, Giacinto Calandrucci Vénusz és Cupido tájban című alkotása, 100-200 ezer eurós becsértéken. A legmagasabbról a rendkívül keresett Ferdinand Georg Waldmüller fél négyzetméteres olaj/fa csendélete startol (képünkön), a XIX. századi osztrák festő képét 150-250 ezer euróra tartják; ehhez képest alkalmi vétel lehet 35-75 ezer eurós kezdéssel egy másik népszerű mester, Rudolf von Alt barokk enteriőrje a salzburgi ferences templomból. A két világháború közötti avantgárd kategóriájába tartozik Wilhelm Thöny expresszív vedutája Grazból (18-30 ezer euró), illetve a Salzburgban letelepedett magyar Harta Albert gyerekszobasarka (15-30 ezer euró). A kortársak sorában a gesztusfestészet iskolapéldája Herbert Brandl 1980-as, cím nélküli kompozíciója (30-50 ezer euró), és messziről feltűnik Hermann Nitsch 1990-es monumentális festékcsorgatása (40-70 ezer euró). A variaárverés egyik legdrágább tétele egy 25-45 ezer eurón kezdő lausanne-i barokk kandeláberpáros 1760 tájáról PD ezüstműves mesterjelével: a közel fél méter magas gyertyatartók együttes súlya 1972 gramm. Különlegesség egy asztali dísz J & C. Klinkosch bécsi manufaktúrájából, 1870 tájáról: a talpas tálon álló serleg Ferenc József császár részére készült, ezért került rá a cirkalmas KFZ (Kaiser Franz Josef) monogram. Az alkalmi uralkodói ajándék aranyozott ezüstből való, összsúlya 4815 gramm és a Kinsky szakértői 10-20 ezer euróra taksálták.