Business Talks '24

Üzleti konferencia

Ne maradjon le az év
üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.
Március közepétől a hónap végéig kétnapos ízelítőket tálalt a Dorotheum Brüsszelben, Milánóban, Düsseldorfban és Münchenben, április 2-től pedig az aukciósház bécsi palotájában látható átfogó kiállítás abból a gazdag anyagból, amelyet április 12-14. között árvereznek ugyanitt. A Dorotheum idei első aukciós nagyhetén régi mesterek és XIX. századi festők képei, majd vegyes műtárgyak, végül pedig ékszerek kerülnek kalapács alá. Tavaly a XVII. századi németalföldi Frans Francken II: Erény és bűn című sokalakos allegóriája rekordot döntött a Dorotheumnál 7,02 millió eurós leütéssel, 400-500 ezer eurós kezdés után (Napi Gazdaság, 2010. április 26.). Most is tőle kínálják a legdrágább képet, Árkádia - Az aranykor címmel (képünkön), 400-600 ezer eurós becsértéken, és ugyanennyire tartják kortársa, Anthonis van Dyck kisméretű Bűnbánó Magdolnáját is. Nagy meglepetéseket tartogathat még egy szakállas férfi fejtanulmánya Annibale Carraccitól, amelynek nem publikus az ára. A XIX. századi festmények között az orosz újgazdagok érdeklődését is felkeltheti Borisz Mihajlovics Kusztodiev A Volgán című műve (350-500 ezer euró), illetve Evgraf Szemenovics Szorokin szőlőfürtöt tartó olasz leánya (250-350 ezer euró). Ezekhez képest most árszintjével lemaradt a korábban garantált osztrák rekorder, Ferdinand Georg Waldmüller papagájos gyümölcscsendélete (150-200 ezer euró). A varia kategóriában a 80-100 ezer eurós sávból startol egy historizáló osztrák kabinet, gáláns jeleneteket ábrázoló zománcképekkel dekorálva. Bécs legnevesebb és legnépszerűbb porcelánfestője, Josef Nigg a császári manufaktúrában készült, lepkékkel díszített 1824-es virágcsokrát lehet megszerezni, 40-70 ezer eurós sávban indítva. Augsburgi ötvösmunka Emmanuel Kassbair ezüstmíves elefántcsont relieffel kombinált fedeles kupája 38-48 ezer euróért. Az ékszerrészleg sztárja Fancy Briolette platina fülönfüggője egy sárga, csepp alakúra csiszolt drágakővel, brillekkel és gyémántokkal kirakva, 20-30 ezer euróért, egy a múlt század fordulójáról való aranyozott ezüst diadém kisebb-nagyobb gyémántokkal már 15-20 ezer euró között megpályázható.