Erdogan kormánya jogszabályokkal tervez fellépni az álhírek és dezinformációk online terjesztésének kriminalizálása érdekében. A kritikusok szerint a javasolt változtatások korlátoznák a szólásszabadságot –írja az AP.
"A közösségi média, amelyet megjelenésekor a szabadság szimbólumaként írtak le, mára a demokrácia egyik fő veszélyforrásává vált" - mondta Erdogan egy videoüzenetben, amelyet a kormány által szervezett isztambuli kommunikációs konferencián mondott.
Hozzátette: "Igyekszünk megvédeni népünket, különösen társadalmunk kiszolgáltatott rétegeit a hazugságoktól és a dezinformációtól anélkül, hogy megsértenénk polgáraink pontos és pártatlan tájékoztatáshoz való jogát".
Törökország tavaly törvényt fogadott el, amely előírja, hogy az 1 milliónál több felhasználóval rendelkező közösségi médiaplatformoknak jogi képviselőt kell fenntartaniuk és az adatokat az országban kell tárolniuk.
A nagy közösségi médiavállalatok, köztük a Facebook, a YouTube és a Twitter azóta irodákat létesítettek Törökországban.
Az új jogszabály a kormánypárti médiajelentések szerint a "dezinformáció" és az "álhírek" terjesztését bűncselekménnyé tenné, amely akár öt évig terjedő börtönbüntetéssel is sújtható. Emellett létrehozná a közösségi média szabályozó hatóságot is.
Legolvasottabb

Először tettek közzé fotókat Gagarin halálának helyszínéről

Putyin a térképre bökött és Szibériát választotta top menedzserei új lakhelyének

Kitárul a Mókaliget: megnyitott Budapest első mókus- és madárparkja

Az oroszok nem a spájzban vannak, hanem a kormányban – állítja a volt elnök

Most járhat jól az, aki lakáshitelre pályázik
