A fórum előtte megbeszélést folytatott Viorel Stefan és Ana Birchall román miniszterelnök-helyettesekkel.
Hatvan évvel ezelőtt Románia volt az első ország Európában, amely gázt exportált, amikor az EU számára még nem volt prioritás az energiapolitika és az országok gázhálózatainak összekötése. Az akkori és a mostani helyzet között az a különbség, hogy Románia jelenleg a világ legnagyobb gazdaságának része, felelőssége ezért meghaladja a nemzeti és a regionális kereteket, és Románia fontos partner Európa energiabiztonsága tekintetében - mondta Sefcovic az MTI szerint.
Kapcsolódó
Az Agerpres román hírügynökség szerint a nyilatkozat abban a kontextusban hangzott el, hogy az EU több évvel ezelőtt kötelezettségszegési eljárást indított Románia ellen azért, mert Bukarest akadályozza a gázexportot.
A biztos úgy vélte, Románia fontos szerepet játszhat a fekete-tengeri földgáz kitermelésének köszönhetően és örömmel állapította meg, hogy Bukarest együttműködik Brüsszellel a bolgár-román-magyar-osztrák (BRUA) gázfolyosó és egyéb interkonnektorok megépítése érdekében, amelyek konszolidálhatják az unió energiapiacát főként a kelet-közép-európai térségben, amely hosszú ideje az orosz gáztól függ.
A BRUA gázvezetékről Viorel Stefan román miniszterelnök-helyettes elmondta: Bukarest azt szeretné, ha a vezeték az eredeti tervben szereplő nyomvonalhoz minél közelebb haladna és megerősítette, Románia elkötelezett, hogy saját területén a vállalt határidőre megépüljön a vezeték.
Fotó forrása: Shutterstock
Legolvasottabb

Nők 40 és korhatáremelés: jó-e, ahogy a nyugdíjakhoz nyúlnának Matolcsyék?

Felrobbant a használt lakások piaca

Most fogják csak igazán letámadni a vásárlókat a boltosok

Kikerülhetők lennének a hazai kórházi várólisták, mégis kevesen élnek a lehetőséggel

Putyin kezdheti megbánni, hogy nem hallgatott a szakértőkre?

Azonnali fizetés: áttörés érkezik a CBA Príma üzletében

Újabb 20 milliárd forint hitelt vett fel ma a magyar állam, ennyibe került

Orbán Viktor elutasítja az olajembargós megkerülős cselt
