Az elmúlt év legvégén Bob Diachenko kiberbiztonsági kutató egy olyan szerverre bukkant, amely több, mint 440 ezer, RedLine malware-rel gyűjtött fiókadatot tartalmazott - írja a Nemzeti Kibervédelmi Intézet honlapja. A RedLine jelenleg az egyik leggyakoribb információlopó káros kód, amely jellemzően vírusos e-mail csatolmányokba, YouTube videókba és kalózszoftverekbe rejtve fertőzi meg az áldozat eszközeit.
A malware főleg e-mail fiókok hitelesítőadatait, valamint bankkártyaadatokat próbál megszerezni böngésző sütikből, VPN és FTP kliensekből, de gyakori célpontjai a kriptovaluta-pénztárcák is. A kutató az adatbázist feltöltötte a Have I Been Pwned (HIBP) adatszivárgás-ellenőrző portálra, így a felhasználók ellenőrizhetik, hogy e-mail címük érintett-e a támadásban.
Ha az e-mail-címünk szerepel a RedLine adatbázisban, érdemes azonnal megváltoztatni a hozzá tartozó jelszót, emellett javasolt minden fontos fiókunknál jelszót cserélni, mivel a káros program más belépési adatokat is lophatott eszközünkről! Természetesen az alapos vírusirtásról se feledkezzünk meg!
Legolvasottabb

Leszakadt a híd, Gyula harmadfokú készültségben

Rozsdatemető lesz Magyarország? Júliustól koncesszióba kerül a fémhulladékok leadása

Csőd fenyegeti a neves bútoráruház-láncot, mentik, ami még menthető

Ukrajna meglépte, ez keresztülhúzhatja az Orbán-kormány paksi terveit

Csodaszerként árulják, de csak még betegebb lesz tőle
