"Ez nagyon rossz ötlet. Erősen ellenezzük a közös euróövezeti kötvények kibocsátását" - jelentette ki.
Az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszközről (EFSF) szólva elmondta: Finnország nem támogatja méretének növelését, de kész tárgyalni arról, milyen eszközökkel lehetne az általa ténylegesen kölcsönözhető összeget megemelni.
Az EFSF egy uniós pénzügyi alap, amelynek célja a monetáris unió stabilitásának megőrzése átmeneti pénzügyi hitel nyújtásával a bajba jutott országok számára. Az euróövezet tagállamai az EFSF-kibocsátásokra 440 milliárd euróig arányosan kezességet vállalnak.
Finnország az EU GDP-jének csupán 2 százalékát adja ugyan, de vétójoggal rendelkezik az EU döntéseit illetően.
Korábban több magas rangú európai tisztségviselő - köztük Jean-Claude Juncker luxemburgi miniszterelnök és Giulio Tremonti olasz pénzügyminiszter - megszellőztette egy esetleges közös euróövezeti kötvény kibocsátásának lehetőségét, amellyel enyhíteni lehetne a bajba jutott eurózónabeli országok adósság-újrafinanszírozási nehézségeit.
Németország és néhány másik eurózónabeli állam határozottan ellenzi a kötvénykibocsátás lehetőségét, mivel az szerintük csökkentené a felelőtlen országok hajlandóságát közpénzügyeik rendezésére, továbbá egy közös kamatláb megemelné a szilárd helyzetben lévő államok kamatköltségeit.
Legolvasottabb

Nagyot szakíthat Magyarország az ukrán háborún
Nagy a baj az eperrel, a barackkal, a cseresznyével, a zellerrel és a kelkáposztával

MVM-ügyfelek, figyelem: fontos változást jelentettek be

Itt az új lista! Ők a leggazdagabbak és a legbefolyásosabbak Magyarországon

Pofon az oroszoknak: Szlovákia új gázszállítót talált

Fákat döntött ki, tetőket bontott le a vihar

Támogatják a magyarok az EU forradalmát

Hol van a tej és a hús a boltokban? És miért? Újabb változás az üzletekben
