Normális körülmények között a legtöbb sertést - Kínában és Magyarországon is - 110-130 kiló körüli tömeggel szokták levágni, mert ezek az állatok adják a legjobb minőségű húst.
Ehhez képest a Honan tartománybeli Csengcsou városában egy farmon van például egy 750 kilós példány. A Vietnammal határos Kuanghszi-Csuang Autonóm Területen az egyik gazdaságban most épp egy féltonnás egyed a legnagyobb. Egy hasonló állatért jelenleg 10 ezer jüant (nagyjából 420 ezer forintot) fizetnek a vágóhidak, ami háromszor annyi, mint amivel a tartomány fővárosában gazdálkodhat egy átlagember egy hónapban.
Máshol nem ennyire extrém a helyzet, az északkeleti Csilin tartományban általában a 175-200 kilós tartomány elérését célozzák a kisebb termelők. A nagyvállalatoknál pedig egy elemző szerint átlagosan a vágósúly 14 százalékos gyarapodását igyekeznek elérni a korábbi szinthez képest. A profitot 30 százalékkal növeli, hogy sok nagy farmnál a szokásos 110 helyett 140 kilóra növelték a vágósúlyt - számolt be a Bloomberg híre alapján a G7.hu.
Egyes becslések szerint a sertéspestis és azt követő írtás a kínai állomány felével végzett.
Legolvasottabb
Németország borítja az uniós olajembargót, külön tiltást vezetnek be

Pletser Tamás: lassan oda jutunk, hogy az oroszoknak le kell kapcsolniuk az olajkitermelést

Lesújtó jelentés érkezett az orosz haderő katonai képességeiről

Megúszhatatlan a nyugdíjpofon: a megtakarítók gigantikus válság elé néznek

Kibővül a NATO, de Ausztria rendkívüli döntést hozott
