A nap folyamán a Fed elnöke bejelentette, elképzelhető, hogy az amerikai kormány jelentős mértékű részesedést vásárol a Citigroup-ban és más nagy bankokban, de semmiképpen sem terveznek teljes államosítást, a magánbefektetők kisöprését. Ennek hatására először 4 százalékkal ugrott fel az S&P-index, végül mégis negatív tartományban zárt.
A nap vesztesei a biztosítók voltak, melyek az osztalék meredek csökkentését jelentették be, a Lincoln National például a korábbi részvényenkénti 21 centről 1 centre csökkentette azt, árfolyama pedig 14 százalékkal zuhant. A biztosítók összességében 4 százalékkal kerültek a hétfői zárás alá, ezzel az összes iparági index közül a legnagyobb esést produkálták.
Obama bejelentésére, mely szerint az egészségügyi rendszer költségei okolhatóak a gazdaság állapotáért, munkahelyek megszűnéséért, illetve a költségvetési hiány duzzadásáért, az egészségügyi szolgáltatók papírjai esni kezdtek, a harmadik legnagyobb magán egészségügyi biztosító az Aetna meg sem állt 7,7 százalékos mínuszig.
A 10 S&P 500-indexben foglalt iparág közül egyedül a telekommunikációs cégek tudtak némi emelkedést felmutatni, összességében 1 százalékot, az AT&T vezetésével, mely a Pacific Bell-el szembeni perben számára kedvező legfelsőbb bírósági döntés után 2 százalékkal ért többet tegnapi záró áránál.
Legolvasottabb

Szputnyik, Astra, Pfizer, Sinopharm: mindegyik megfelelő védettséget ad egy szerb kutatás szerint

Mikor tér vissza a 20 fokos meleg? Megérkezett a 7 napos előrejelzés!

Ezt kell tudni az osztatlan közös tulajdonról és használatról (1. rész)

Fizetések: nagy ajándékot kaphat a kormány Brüsszeltől

Beütik a szeget a bitcoin koporsójába, összeomlóban az árfolyam

Koronavírus: megjöttek az új adatok

A Tesco megtette, amit nehéz elképzelni: kocsmába küldi a vásárlókat

Kaotikus a nyitás, Kásler szembemegy a kormánnyal?
