Egy 40 országból álló koalíció (melynek EU-s tagállamok mellett Svájc, Uruguay és Ghána is tagja) az előbbi mellett érvelnek, kiegészítve az intézkedéseket a műanyag-előállítás visszaszorításával. Úgy vélik, közös nemzetközi keretmunka nélkül nem képesek elérni a céljaikat.
Az Egyesült Államok és Szaúd-Arábia azonban ellenkező álláspontot képvisel. Az amerikai külügyminisztérium közölte: országuk elkötelezett amellett, hogy kormányokkal és más érdekeltekkel közösen dolgozzon az INC által kitűzött célok eléréséért, azonban egy olyan struktúrát tart ideálisnak, amelyben, akárcsak a párizsi klímaegyezményben, a tagországok más-más mennyiségű szennyezéscsökkentési célok eléréséért dolgoznak - írja a lap.
António Guterres ENSZ-főtitkár az esemény kapcsán a Twitteren úgy nyilatkozott: a műanyag nem más, mint álruhába bújt fosszilis tüzelőanyag, amely "súlyos fenyegetést mér az emberi jogokra, az éghajlatra és a biológiai sokféleségre".
A Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet szerint hathatós megállapodás hiányában a műanyagtermelés megduplázódhat a következő 10-15 évben, 2050-ig pedig akár meg is háromszorozódhat. Már olyan távoli helyeken, mint a Spitzbergák is lehet találni műanyag hulladékot.
Legolvasottabb

Nem fogja kitalálni, melyik Magyarország legforgalmasabb vasútállomása

Megválasztották cseh elnöknek, Petr Pavel máris felhívta Zelenszkijt

25 százalékos béremelés helyett csak egy jókora pofont kapott a közszféra

Megjelent a határozat: százezrek kapnak támogatást

Mutatjuk, ki és hol számíthat a NAV revizorok jöttére mostanában
