Az orosz kiskereskedelmi forgalom több mint 40 éve a legalacsonyabbra, az 1970-es évek színvonalára süllyedt - derül ki a moszkvai kereskedelmi minisztérium legújabb adataiból. Szorosan összefügg ez a rendkívül magas inflációval és azzal, hogy a létminimum alatti összegből megélni kényszerülő oroszok aránya már 13 százalékra emelkedett. Ez 2014-ben a Rossztat statisztikai hivatal adatai szerint még csak 11,2 százalék, 2013-ban 10,8 százalék volt.
A minisztérium kiemelte, hogy a 2015-ben élelmiszer-vásárlásra fordított összegek zuhanása példátlan, meghaladja az 1998-as és az 1999-es válság idején tapasztaltat is, amikor pedig az átlagos jövedelmek drámaibban estek. Ez azt mutatja, hogy - részben az élelmiszer-behozatali embargó miatt - a mostani krízis leginkább a legszegényebbeket sújtotta.
A fogyasztói árak tavaly 15,5 százalékkal emelkedtek, s az emberek napi szükségleteik fedezéséhez kénytelenek voltak hozzányúlni tartalékaikhoz és elkezdtek takarékoskodni a szolgáltatásokon is.
Legolvasottabb

Üzemanyag: több száz magyar benzinkút kiürülhet

Estére még erősebb lett a forint

Szijjártó segítséget kért Lavrovtól

A kormány 180 fokos fordulatot tett: megvalósítja az ellenzék tervét

Sebők András: már miért ne fedhetnénk le házunk körül napelemmel azokat a felületeket, amelyeket amúgy csak lebetonoznánk?

Koronavírus: rosszul festenek az új adatok, megugrott a fertőzöttek száma

Elstartolt a forint
