Márciusban 6,5 százalékon állt a munkanélküliségi ráta, 0,1 százalékponttal alacsonyabban az előző havi 6,6 százaléknál. Tavaly márciusban még 5,5 százalékon, áprilisban viszont, a járvány csúcspontján, már 8,8 százalékon állt a mutató - írja az OECD.
Összesen 42,65 millió ember keresett munkát márciusban az OECD-tagállamokban, köztük az euróövezet országaiban, az Egyesült Államokban, Ausztráliában, Japánban, Dél-Koreában, az Egyesült Királyságban, Mexikóban és Kanadában.
Márciusban az euróövezetben 0,1 százalékponttal 8,1 százalékra süllyedt a munkanélküliségi ráta. Európán kívül is a legtöbb országban esést mértek: Kanadában 0,7 százalékponttal, 7,5 százalékra, Kolumbiában 0,5 százalékponttal, 13,8 százalékra, Japánban 0,3 százalékponttal, 2,6 százalékra, Ausztráliában 0,2 százalékponttal 5,6 százalékra, Mexikóban ugyancsak 0,2 százalékponttal 4,3 százalékra és az Egyesült Államokban is 0,2 százalékponttal, 6,0 százalékra csökkent a mutató.
Izraelben viszont a lendületesen haladó oltási kampány ellenére is 0,3 százalékponttal, 5,4 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta.
Az OECD-országokban a 15-24 év közöttiek körében a munkanélküliség 0,3 százalékponttal, 13,3 százalékra csökkent márciusban, ami 2,0 százalékponttal haladja meg a tavaly februári értéket.
Legolvasottabb
Németország borítja az uniós olajembargót, külön tiltást vezetnek be
Orosz földgáz: Brüsszel enged, de Magyarország megütheti a bokáját

Országos naperőmű-boomot jelentett be az MVM Csoport

EU-jóslat: az év második felében kapják a nyakukba a magyarok a feketelevest

Terhet kaphat a nyakába a MOL, megadóztatnák az orosz olajat a szomszédban
Menekítik az ukrán katonákat az Azovsztalból, nem tud jobb megoldást a védelmi minisztérium

Látványos változás jön a boltokban május 28-tól

Megjött az orosz válaszlépés a finn NATO-csatlakozásra
