Németország energiaellátása biztosított erre a télre, és az, ahogy Európa legnagyobb gazdasága az elmúlt pár hónapban függetlenedni tudott az orosz gáztól, a rugalmasságáról tett tanúbizonyságot – jelentette ki a Reuters szerint Olaf Scholz német kancellár a davosi Világgazdasági Fórumon (WEF) tartott beszédében.
„Kiderült, hogy Németország rugalmas, bürokráciától mentes és gyors tud lenni” – fogalmazott a kormányfő.
Németország valóban jócskán vissza tudta szorítani idén az orosz gáztól való függőségét, míg 2021-ben még a fogyasztásuk 55 százalékát fedezték ilyen forrásból, ma már ez az arány mintegy 20 százalékra csökkent a Német Energia- és Vízgazdálkodási Szövetség (BDEW) adatai szerint.
Az aktuális német kabinet kritikusai szerint ugyanakkor Németország már eleve nem is szembesült volna ekkora energiaválsággal, ha a diverzifikációs folyamatok – ha nem is a Scholz által dicsért ütemben, de – korábban, már az ukrajnai háború előtt megkezdődtek volna.
Németország a gázhiányt javarészt Hollandiából és Belgiumból importált, cseppfolyósított földgázzal pótolta. Az első LNG-terminált novemberben nyitották meg az országban.
Természetesen el kell kerülnünk, hogy ismét erősen függjünk egy adott forrástól, párhuzamosan a megújuló energiaforrások terén is fejlődnünk kell
– mondta Scholz.
Kövesse a Napi.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Redditen vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

A Pick Szeged elmondta, miért drágább a szalámi Magyarországon, mint Németországban

Ki hitte volna, hogy ez a legstabilabb valuta a kontinensen, az euró után

Megrémültek a befektetők attól, amit találtak: kipukkadt a lufi

A fizetések emelése most a tét, mutatjuk, hol nagy a gond

Odavannak ezért a magyar élelmiszerért Szingapúrtól New Yorkig

Melyik a legjobb hűtőszekrény? - Íme a nagyszabású teszt végeredménye

Ki nem találná, hol egyeztet az orosz külügyminiszter
