A két politikus a Fehér Ház tájékoztatása szerint telefonon beszélt egymással. Biden és Porosenko szót váltott az ukrán reformtörekvésekről is. Az amerikai alelnök üdvözölte az ukrán korrupcióellenes hivatal új vezetőjének kinevezését, és további jogállamisági reformokra bátorította az ukrán államfőt, beleértve a trösztellenes intézkedéseket és az igazságszolgáltatás átalakítását.
Steve Warren ezredes, a Pentagon szóvivője hétfőn Washingtonban megerősítette, hogy a Moszkvából érkezett figyelmeztetések ellenére az amerikai hadsereg vicenzai 173-as légi szállítású dandárjának 300 katonája megkezdte az ukrán nemzeti gárda mintegy 300 tagjának kiképzését a lengyel határ közelében lévő Javorivban.
Az amerikai egység a tervek szerint az elkövetkező fél év alatt, három váltásban összesen 900 gárdistát fog kiképezni. Warren elutasította azt az orosz vádat, miszerint a kiképzés destabilizáló hatású lenne, és azt mondta, hogy az orosz fegyverek és harcoló egységek Ukrajnába küldésének van ilyen hatása.
Legolvasottabb
Németország borítja az uniós olajembargót, külön tiltást vezetnek be
Orosz földgáz: Brüsszel enged, de Magyarország megütheti a bokáját

Országos naperőmű-boomot jelentett be az MVM Csoport

EU-jóslat: az év második felében kapják a nyakukba a magyarok a feketelevest

Terhet kaphat a nyakába a MOL, megadóztatnák az orosz olajat a szomszédban
Menekítik az ukrán katonákat az Azovsztalból, nem tud jobb megoldást a védelmi minisztérium

Látványos változás jön a boltokban május 28-tól

Megjött az orosz válaszlépés a finn NATO-csatlakozásra
