A vakcinákkal kapcsolatban keringő téves információk épp olyan fertőzőek és veszélyesek, mint maga a betegség, amely a segítségükkel terjed - mondta Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a szervezet főtitkára.
Kate O'Brien, a WHO oltásokért felelős központjának igazgatója genfi sajtótájékoztatóján szintén az oltásellenes kampányokat, valamint a rossz egészségügyi ellátórendszereket tette felelőssé a betegség terjedéséért.
Kapcsolódó
A jelentés hivatkozik egy tavaly júniusi felmérésre is, amely szerint a vakcinákba vetett bizalom magasabb a szegényebb országokban, a fejlett országokban viszont egyre többen kételkednek az oltások hatásosságában. Ennek következtében a járvány olyan helyeken is felütötte a fejét, ahol erre rég nem volt példa: megbetegedéseket jelentettek az Egyesült Királyságból, Albániából, Görögországból és Csehországból is, noha e négy ország korábban bejelentette, hogy sikeresen felszámolták a betegséget - írta az Infostart.hu az MTI híre alapján.
Idén az első félévben a kanyarós esetek száma a duplájára nőtt 2018 hasonló időszakához képest. A legsúlyosabb járványokat a Kongói Demokratikus Köztársaságból, Madagaszkárról és Ukrajnából jelentették. Az ukrán egészségügyi minisztérium februári jelentése szerint eddig nyolcan haltak meg a betegségben.
A kanyaró a világ egyik legfertőzőbb betegsége, amely leggyakrabban a gyerekeket támadja meg. A fertőzöttek a kanyaró szövődményeiként akár agykárosodást is szenvedhetnek, vagy elveszíthetik látásukat, esetleg hallásukat.
Legolvasottabb

Így szúrhat ki minket a NAV a sok százezer adózó közül, érdemes tudni róla

Újabb megdöbbentő levél Szerbiában

A Mol is elengedi az orosz olajat, már belevágnak a leválásba

Kétségbeesettnek tűnő lépés az oroszoktól

Megvan az első régiós ország, amely teljesen levált az orosz energiáról

Pakson megjelentek az amerikaiak, hogy kiváltsák az orosz fűtőanyagot

Váratlanul rossz hír érkezett Németországból: elképesztő a drágulás és még nincs vége
