A veterán politikus szerint az algoritmusok által irányított és a figyelemkeltésre épülő gazdasági modell darabokra töri a társadalmi diskurzust és megnehezíti, hogy az emberek közös nevezőre jussanak.
„Az interneten most már szinte mindenki mond mindent, egymással egyetértve, egymást túllicitálva, egymásnak ellentmondva” – fejtegette Schäuble, aki szerint a társadalom elveszíti azt a szokását, hogy a fontos dolgokról beszéljen, pedig a demokrácia ezen nyugszik.
„Meg kell teremtenünk az odafigyelés kultúráját” – szögezte le a politikus, kiemelve, hogy az embereknek jobban kell érezniük, hogy a politikusok őket képviselik és részei a demokratikus folyamatnak.
„Aki megkérdőjelezi a járványellenes intézkedéseket, az nem mind összeesküvéselmélet-hívő. Akit aggaszt a menekültek befogadása, az nem mind embertelen idegengyűlölő. És aki szkeptikus az európai klímacélokkal szemben, az nem mind klímaváltozás-tagadó”
– közölte a német politikus.
Az osztrák parlament épületének felújítása 5 évig tartott és mintegy 420 millió euróba (mintegy 167 milliárd forint) került.
Kövesse a Napi.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Redditen vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Orbán Viktor az ország védelmében Németországgal fűzte szorosabbra a szálakat

Az olcsó bor is drága lett, pedig ebben a kategóriában bajosan lehet élményt találni

Egy forintos jó hír reggelre

Összeomlott a világ harmadik leggazdagabb emberének cégbirodalma

Ennyi most egy jogosítvány? Nem csoda, hogy alig jelentkeznek

Ezért húzza le a rolót az Electrolux, kiderült, mi lesz a 650 dolgozójával

Bogár László: Folyamatosan növekszik az atomháború kockázata
