A Lime március 19-én tüntette el a rollereket a fővárosból. Erről a felhasználókat nem értesítették, és közleményt sem adtak ki Magyarországon, az angol nyelvű tájékoztatás - miszerint a koronavírus-járvány miatt Dél-Koreát leszámítva világszerte szüneteltetik tevékenységüket - múlt heti keltezésű.
Ez sokakat váratlanul ért: volt, aki néhány nappal korábban pont azért váltott bérletet, mert a járvány miatt akarta használni a rollereket, ő bukta a pénzét. Ilyen esetekben különösen kellemetlen, hogy egy helyi jelenléttel nem rendelkező, a hazai jogszabályokat nem követő társasággal kell vitatkoznia - olvasható a portálon.
Budapesten a Lime hazai kihívója, a Breezy rollerei is eltűntek az utcákról.
A G7 emlékeztet arra, hogy az e-rolleres cégek évek óta gigantikus veszteségeket termelnek, a befektetői várakozások szerint a néhány leggyorsabban növekvő maradhat meg, és ezek akkor már - konkurencia hiányában - magasabb árakkal nyereséget is tudnak termelni.
Ezzel együtt a cégeknél már eddig se mentek túl jól a dolgok: a Lime éppen januárban vonult ki 12 városból, és minden nagyobb amerikai e-rolleres cég már tavaly leépítésekbe kezdett. A probléma fő oka, hogy egyelőre egyszerűen nem éri meg az üzemeltetés: a bruttó árrés egy út után 20 dollárcent lehet, ami a teljes bevétel 19 százaléka.
A cégek túlélési esélyeit rontja, hogy a legalitás határán működnek. Egyre több városból tiltották ki őket, de az adófizetés is jelentős kockázat.
Legolvasottabb

Felmerült, hogy eltörölnek egy munkaszüneti napot Dániában, ezrek vonultak az utcára

Ukrajna emelte a tétet, az EU viszont csak óvatosan támogatja

Oroszország meghúzta a váratlant: ENSZ-vizsgálatot követelnek – Irak miatt

Befűtött a kormány a fatüzelésű kályhával fűtő briteknek

Ezért húzza le a rolót az Electrolux, kiderült, mi lesz a 650 dolgozójával

Petr Pavel: a liberális szellemiségű tábornok, aki még okozhat felfordulást a V4-országok között

Elszaporodtak a baljós léggömbök
