A sziget az összekötő kapocs szerepét töltené be a tengeri szélerőmű parkok és a szárazföldi felhasználók között és egy rendszerbe kapcsolná egyúttal a német, holland, brit, norvég és dán áramelosztó hálózatokat is.
A szélenergiából nyert elektromos áram árát lényegesen csökkenteni tudná egy közös európai energia-elosztó infrastruktúra az Északi-tengeren - mondta Mel Kroon, a Tennet vezérigazgatója.
A sziget építése 2030-ban venné kezdetét és 2050-re készülne el az áramelosztó létesítményekkel együtt. A tervezett 30 gigawattos kapacitás tízmillió ember ellátásához lenne elegendő. A hat négyzetkilométeresre tervezett sziget az áramátalakító berendezések mellett egy repülőgép kifutópályának, egy kikötőnek és kétezer dolgozó elszállásolására alkalmas lakókörletnek adna otthont.
A héten kilenc északi-tengeri ország, közöttük Németország kötött megállapodást együttműködésről szélenergia-termelési projektekben. A Tennet 22 ezer kilométer távvezeték hálózattal rendelkezik és 41 millió ügyfelet lát el elektromos árammal.
Legolvasottabb

Változás a bankszámláknál: ráfizethet, aki nem vált újra

Lejárnak az okmányok, bejelentést tett a kormány

Káosz uralkodik a Kremlben, Putyint orvosok veszik körül

Felvettük a babaváró támogatást, erre megcsalt a férjem: mit tegyek?

Gyorsan áttekerte a kapcsolót Finnország, ahogy levágta őket a Gazprom

Izraeli katonai gépekre nyitottak tüzet az oroszok, új konfliktust robbanthat ki Putyin

Így szúrhat ki minket a NAV a sok százezer adózó közül, érdemes tudni róla

Jeges zuhanyt kaptak a nyakukba a háborúról az orosz tévénézők
