A Szuezi-csatornát üzemeltető egyiptomi hatóság (SCA) közölte, hogy 9763 hajó haladt át a csatornán január-júniusban, 2,3 százalékkal több az előző év azonos időszakához képest.
Az SCA bevétele elérte a 3 milliárd dollárt, éves összevetésben 8,6 százalékkal emelkedett - írta az MTI.
Oszama Rabi, az SCA vezetője szerint a hatóság rugalmas marketing- és árazási politikájának köszönhetően sikerült növelni a csatornán áthaladó hajók számát és az üzleti partnerek bizalmát. A hatóság tájékoztatása szerint a júniussal végződött 2020/2021-es pénzügyi évben az SCA a "csatorna történetének legmagasabb éves árbevételét könyvelhette el", amely elérte az 5,84 milliárd dollárt. Ez 2,2 százalékos növekedést jelent a 2019/2020-as pénzügyi év 5,72 milliárd dollárjához képest.
A Szuezi-csatorna biztosítja a legrövidebb hajózási útvonalat Európa és Ázsia között, a világ hajóforgalmának mintegy 15 százaléka halad át rajta. A csatorna fontos forrása az egyiptomi állam külföldideviza-bevételeinek.
Márciusban hat napra le kellett állítani a forgalmat a Szuezi-csatornán, mivel megfeneklett és keresztbe fordult rajta egy óriás konténerszállító hajó. A panamai lobogó alatt hajózó Ever Given egy homokviharban futott zátonyra, elzárva a csatornát, és felborítva a közlekedést a világ egyik legforgalmasabb hajózási útvonalán, amivel tovagyűrűző hatást váltott ki a világkereskedelemben.
A kártérítési vita miatti három hónapos patthelyzet a múlt héten zárult le, miután a Szuezi-csatorna Hatóság jogi képviselői és a konténerszállító hajó tulajdonosai egy nem nyilvános összegű, bíróságon kívüli kompenzációs megállapodást írtak alá.
Legolvasottabb

OTP-s ügyfelek vigyázat: ha erről a telefonszámról keresik, ne vegye fel a telefont!

Súlyos áramár-emelkedés jelent meg, a rezsicsökkentés nélküli számlák még magasabbak lehetnek

Váratlan lépés Soros Györgytől

Még olcsóbb lesz az orosz olaj, miközben beszakadtak az árak

Kétségbeesett eszközhöz nyúlt Putyin, hogy mentse szankcióktól megtört gazdaságát

Háborúra készülnek a lengyelek

Brutális gyógyszeráremelés jöhet októbertől

Az aszály nem várt válságot okozott a Dunán
