Több mint 20 000 dolgozóját - teljes munkaerő-állományának 6 százalékát - bocsátja el a Citigroup, és részvényei után fizetendő osztalékát is csökkenti azt követően, hogy megközelítőleg 18,1 milliárd dollár adózás előtti veszteséget szenvedett el tavaly a subprime-hátterű kötvényei összeomlása hatására - írta a Wall Street Journal.
A Citi több mint 10 milliárd dollár tőketámogatásban részesül majd külföldi befektetőktől - a szingapúri, a kuvaiti és a szaúdi kormány befektetési szerveitől. A Citigroup újonnan megválasztott vezére, Vikram Pandit kedden délután közölte, a társaság negyedik negyedéves teljesítménye egyenesen elfogadhatatlan. A Citigroup vesztesége részvényenként 1,99 dollár, azaz összesen 9,83 milliárd dollár lett 2007 negyedik negyedévében, amely egyrészt a kétszerese a Pandit által korábban jelzettnek, másrészt megdöbbentő különbséget mutat a 2006 negyedik negyedévében regisztrált 5,13 milliárd dolláros, azaz részvényenkénti 1,03 dolláros nyereséghez képest.
A társaság bevételei 70 százalékkal csökkentek a negyedév során. A Citi 2006 év végén még 23,83 milliárd dolláros bevételről adott számot, míg a tavalyi év végén 7,22 milliárd dollárt könyvelhetett csak el.
Az amerikai pénzintézetek tavaly, a másodlagos jelzáloghitel-piacok összeomlását követően 153 ezer munkahelyet szüntettek meg, háromszor annyit, mint 2006-ban.
Legolvasottabb
Nekimentek Putyinnak a "kolosszális hiba" miatt

Üzemanyag: több száz magyar benzinkút kiürülhet

Kiderült a háború egyik újabb súlyos káros mellékhatása
Korlátozást vezetett be a magyar Lidl

A kormány 180 fokos fordulatot tett: megvalósítja az ellenzék tervét

Fordulat várható a magyar gazdaságban a GKI szerint

Új földgázforrást talált magának Európába

Ne bántsd a kétlábú kutyát - Teszt: XEV Yoyo
A Yoyo autós szemmel nézve egy keserves kis doboz, de a helyén kell kezelni: 3D-nyomtatott, négykerekű motorkerékpár.