A cég azt közölte, hogy a december végével záródott három hónapban az adózott eredménye 14,3 milliárd dollárra nőtt, szemben az egy évvel korábbi 7,2 milliárd dollárral. Az egy részvényre jutó eredmény 27,75 dollárra ugrott 14,09 dollárról - írja az MTI.
Az Amazon a tavalyi utolsó negyedévben 11,8 milliárd dollárnyi adózás előtti nyereségre tett szert a novemberben tőzsdére bevezetett Rivianba történt befektetés révén.
Az Amazon negyedéves bevétele rekordszintre, 137,4 milliárd dollárra nőtt az egy évvel korábbi 125,56 milliárd dollárról.
A múlt év egészében az Amazon adózott eredménye 33,4 milliárd dollárra, részvényenként 64,81 dollárra emelkedett az egy évvel korábbi 21,3 milliárd dollárról, részvényenként 41,83 dollárról.
A cég tavalyi bevétele 22 százalékkal, 469,8 milliárd dollárra nőtt a 2020. évi 386,1 milliárd dollárról.
A cég felhőszolgáltatása – az Amazon Web Services (AWS) – továbbra is jelentős profitnövelő. Az AWS működési eredménye 5,29 milliárd dollárra nőtt 3,56 milliárd dollárról, bevétele 17,78 milliárd dollár volt, szemben a 12,74 milliárd dollárral.
Az Amazon azzal számol, hogy a folyó első negyedévben 112-117 milliárd dollár lesz a bevétele, a szakértők átlagosan 120,11 milliárd dollárra várják ezt.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb

Nagyot szakíthat Magyarország az ukrán háborún

MVM-ügyfelek, figyelem: fontos változást jelentettek be
Nagy a baj az eperrel, a barackkal, a cseresznyével, a zellerrel és a kelkáposztával

Itt az új lista! Ők a leggazdagabbak és a legbefolyásosabbak Magyarországon

Pofon az oroszoknak: Szlovákia új gázszállítót talált

Fákat döntött ki, tetőket bontott le a vihar

Támogatják a magyarok az EU forradalmát

Hol van a tej és a hús a boltokban? És miért? Újabb változás az üzletekben
