A japán hatóságok a japán értékpapír-felügyeletnek a Nissan által 2015 óta benyújtott jelentéseiben személyes jövedelmének valótlan szerepeltetése miatt emeltek vádat a hét elején a Renault-Nissan-Mitsubishi autóipari együttműködés három héttel ezelőtt letartóztatott első embere ellen.
A Nissan minden posztjáról felmentette Carlos Ghosnt a letartóztatást követően és ugyanígy járt el a Mitsubishi autógyár is. A Renault felügyelőbizottsága viszont közvetlenül a letartóztatást követően megerősítette posztján a "feladatának ellátásában átmenetileg akadályoztatott" vezérigazgatót és teljes hatáskörű helyettest nevezett ki "jogi ügyei tisztázásának" idejére.
Kapcsolódó
A csütörtöki közlemény szerint 2015 és 2018 között a cégvezér javadalmazása mindenben megfelelt "a vonatkozó jogszabályoknak" és az iparágban elfogadottnak tekintett alapelveknek egyaránt.
A Renault közleménye megemlíti, hogy a felügyelőbizottság "a helyzet értékelésének a folytatására és az új fejlemények azonnali jelzésére" kérte fel a cég jogászait a Nissan által biztosított információk alapján. A közlemény kiemeli, hogy a felügyelőbizottság értékelése szerint "egyelőre nem állnak még rendelkezésre Carlos Ghosn védelmére felhasználható információk".
Legolvasottabb

Brüsszel döntése elkaszálja a paksi gigaberuházást, de az átállás nehéz lesz

Változás a bankszámláknál: ráfizethet, aki nem vált újra

Felvettük a babaváró támogatást, erre megcsalt a férjem: mit tegyek?

Jeges zuhanyt kaptak a nyakukba a háborúról az orosz tévénézők

Káosz uralkodik a Kremlben, Putyint orvosok veszik körül

Gyorsan áttekerte a kapcsolót Finnország, ahogy levágta őket a Gazprom

Lejárnak az okmányok, bejelentést tett a kormány

Izraeli katonai gépekre nyitottak tüzet az oroszok, új konfliktust robbanthat ki Putyin
