Az UEFA múlt pénteken közölte, hogy a Szuperliga 12 alapító klubjából kilenccel megállapodott a visszaintegrálódás feltételeiről, a másik három viszont fegyelmi eljárás elé néz, mert nem írta alá a kötelezettségvállalást – írja az MTI nyomán az Index.
A húszcsapatosra tervezett európai Szuperliga létrehozását április 19-én jelentették be, az alapítók között hat angol, valamint három-három olasz és spanyol klub volt, ugyanakkor a tervet magas rangú politikai, valamint sportszakmai körökben, a nemzetközi (FIFA) és az európai szövetség részéről is széleskörű ellenérzés fogadta. A szurkolói csoportok szintén heves kritikákat fogalmaztak meg a tervezett sorozattal kapcsolatban.
Ezek után elsőként a Manchester City jelentette be, hogy visszalép a szerepléstől, majd utána a Chelsea, az Arsenal, a Liverpool FC, a Manchester United és a Tottenham Hotspur is kihátrált a kezdeményezésből. Hamarosan az Atlético Madrid és az Internazionale is visszalépett a Szuperligától, amelynek a tervek szerint 15 állandó résztvevője lett volna.
Végül az AC Milan is elhatárolódott az új sorozattól, amelynek így hivatalosan három tagja maradt.
Florentino Pérez, a Real Madrid és a Szuperliga elnöke korábban azt közölte, hogy a klubok nem léphetnek ki, csupán a nyomás hatására ezt kellett mondaniuk. A Spiegel című lap beszámolója szerint a Szuperliga csapatai 23 évre kötelezték el magukat 167 oldalas szerződésükben, amely szerint legkorábban három év elteltével és csak büntetési díj ellenében lehet kilépni.
Legolvasottabb

Lakhatatlanná válhat az Alföld, Szegeden különösen nem lesz jó lakni

Hatályba lép pénteken a sok mobilost érintő, megújított rendelet

Öngyilkos vásárlási spirálba kerültek a magyarok
Megkezdték a klasszikus gyarmatosítást az oroszok

Visszahívás a szabadságról: rossz hír a munkavállalók számára

Percek alatt szakadt be a forintárfolyam

Már arra készülnek, hogy Európa tizedében az áramot is elvágják az oroszok
