Csehország második legnagyobb sörgyártója, a Staropramen május első napján ünnepelte fennállásának 150. évfordulóját - írta a Radio Praha.
Az első sörszállítmány 1871. május 1-jén hagyta el a sörfőzőt, amelyet Petr Quaiser irányításával főztek. A gyárat Prága közepének ipari negyedében, Smichovban építették fel, ahol igen erős kereslet mutatkozott az italra, főként a szép számban ott működő kocsmák részéről.
Kapcsolódó
A kedvező környezet mellett a Staroprament cseh nemzeti sörfőzőnek tartották, ami hozzájárult forgalma növekedéséhez. A céget nagy megtiszteltetés érte, amikor Ferenc József császár 1880-ban meglátogatta. A vendégkönyvbe dicsérő szavakkal méltatta a smicovban készülő sört. A cég 1911-ben vette fel Staropramen márkanevet, ami késő tavaszt jelent.
Az első világháború után lendületet vett a sörgyártás az országban, így az 1930-as évekre a Staropramen vált Csehszlovákia legnagyobb sörgyártójává. A kommunista hatalomátvétel, azaz 1948 után államosították a céget, ám a sörgyártás színvonala nem csökkent. A Staropramen 1992-ben a Prazské Pivovary, azaz a Prágai Sörgyártó-csoport tagja lett. A cég piaci részesedése Csehországban 15,3 százalék, tulajdonosa a Molson Coors. Termékeit 37 országba exportálják főként Európába és Észak-Amerikába.
Legolvasottabb

Adategyeztetés: szüneteltethetik a nyugdíját annak, aki ezt elmulasztja

Így lehet kijátszani az új benzinárszabályt
Soros György megtalálta Vlagyimir Putyin gyenge pontját?

Úgy halnak le az atomerőművek, hogy egész Európa energiaválságba kerülhet

Új autómárka jelent meg Magyarországon, 20 kereskedés nyílik

Termobárikus fegyvert vetettek be Ukrajnában
Hatósági áras üzemanyagok: nem várt probléma az OMV-nél
Változik a tankolás a Mol-kutakon
