A jelentős állami támogatásban részesült Wall Street-i bankok gyenge eredményeik ellenére komoly bónuszokkal díjazták vezető menedzsereik kétes teljesítményét - derült ki egy független vizsgálatból. A jelentés szerint semmiféle kapcsolat sincs a bankok mutatói és a vezetőik fizetési papírján szereplő számok között - nem egy pénzintézet nyereségénél nagyobb összegű bónuszt csengetett ki.
A Goldman Sachs például 4,8 milliárd dollárt fordított erre a célra, ami kétszerese profitjának, a Morgan Stanley 4,475 milliárdot fizetett a nagyfőnököknek, miközben csak 1,7 milliárd dollár nyereséget könyvelt el. Mindkét bank 10 milliárd dollárt kapott a kormány bankmentő csomagjából (TARP).
A Citigroup és a Merrill Lync 5,33, illetve 3,5 milliárd dollár bónuszt számolt el, miközben külön-külön több mint 27 millió dollár veszteséget szenvedtek el. Néhány kisebb bank ugyanakkor jövedelmével arányosan jutalmazta vezetőit - állapította meg a kilenc hónapon át folytatott vizsgálat.
A törvényhozás demokrata oldala olyan törvényjavaslatot fontolgat, amely lehetőséget adna a kormánynak a bankárok fizetésének korlátozására, ám a republikánusok ellenzik ezt, mivel szerintük egy ilyen szabály túl nagy hatalmat adna az államnak a bankok felett.
Legolvasottabb

Betarthatatlan szabályt hozott a Mol

Nyugdíj: pluszpénzt utalhat a kormány ősszel az időseknek

Termékek tűnnek el a Lidl polcairól: lépésre kényszerítették a boltláncot a vásárlók

Kukába a világvégével, sokkal jobb lehet az ősz és a tél, mint gondolnánk

Gázválság: vásárlás helyett készülni kell a korlátozásra

Új forintérme érkezik a héten

Hiába az olcsó sör, eső moshatja el a tűzijátékot

Az a nyers púrhabszerű anyag több tonna olyan atomhulladék, amit valahogy ki kellene szedni a szivárgó tartályából

Eszeveszett durva lett az új Porsche 911 GT3 RS
525 lóerő jut 1450 kilóra, és minden arról szól, hogy még gyorsabb, még hegyesebb legyen a kőkemény sportautó.