Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
Mai kamatdöntő ülésén nem változtatott a benchmarkon a Bank of England (BoE). A brit jegybank tavaly december óta három alkalommal csökkentette az alapkamatot annak reményében, hogy lendületbe hozhatja az Egyesült Államokból a szigetországba is átgyűrűző lakás- és hitelpiaci válság hatására lassuló gazdaságot.
Az energia és élelmiszerek árának robbanásszerű emelkedése miatt meglódult infláció azonban stratégiája módosítására kényszerítette a testületet, amely így a várakozásoknak megfelelően nem csökkentette tovább a jelenleg is 5 százalékos irányadó kamatot.
A gazdasági növekedés lassulásának jelei nyilvánvalóak az Egyesült Királyságban; a lakásárak 1996 óta először éves szinten is csökkenést mutattak áprilisban, a szolgáltatóipar növekedése szintén mélyponton (a legújabb makroadatok szerint 5 éve nem volt ilyen lassú a szektor gyarapodása). A recesszió tengerentúlról fenyegető árnya tovább növeli a monetáris politikai döntéshozók megosztottságát.
A BoE múlt havi - vágással záruló - kamatdöntő ülésén is voltak olyan jegybankárok, akik az inflációs tendenciákra hivatkozva pillanatnyi megálljt parancsoltak volna a kamatcsökkentésnek, azonban továbbra is jelentős azok tábora, akik csak a további kamatvágások drasztikusságában nem értenek egyet.
Az előrejelzések szerint már júniusban - egy 25 bázispontos csökkentéssel - folytatódhat a most megszakított trend. A gazdasági befolyásuk alapján legmeghatározóbb országokat tömörítő G7-ek között még mindig a briteknél a legmagasabb az irányadó kamat.
Nem ez az első hír arról, hogy a Fedex elektromos autókat rendszeresít, de most derült ki, hogy milyen ütemben tervezik lebonyolítani a váltást.