Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A brit parlament alsóháza 230 szavazat többséggel (432 nem 202 igen mellett) elutasította a kormány és az EU brexitmegállapodását. Ez az elmúlt 100 év legnagyobb veresége, amit brit kormány a parlamentben elszenvedett. A kormánypárti konzervatívok közül 118-an voksoltak saját kormányuk ellen. Theresa May kormányfő a döntés után bejelentette, hogy már szerdán utat nyit a kormánya elleni bizalmi szavazás előtt.
Jeremy Corbyn, az ellenzéki Munkáspárt vezetője él a lehetőséggel: benyújtotta bizalmatlansági indítványát. A munkáspárt számíthat a Skót Nemzeti Párt támogatására a kormány megbuktatásában.n Ugyanakkor az észak-ír unionista párt, a DUP, amely leszavazta a brexitmegállapodást, támogatja a kormányt a bizalmi szavazáson.
Mi van most?
A kormány brexitmegállapodásának leszavazása nyomán kedden esete az a helyzet, hogy az Egyesült Királyság 2019. március 29-én válási egyezmény nélkül kilép az Európai Unióból, és másnap vámhatár jön létre a felek között. Kereskedelmük a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) szabályainak megfelelően folytatódik, amelyek jóval kedvezőtlenebbek az unión belüli feltételeknek.
Ennek a súlyos gazdasági következményekkel járó lehetőségnek az elkerülésére számos lehetőség kínálkozik attól függően, hogy a kormány túléli-e a bizalmi szavazást.
Időről időre felröppen a hír, hogy az új autókat kötelezően fel kell majd szerelni egy baleseti adatrögzítővel, hivatalos nevén eseményadat-rögzítővel. A repülőgépek fekete dobozához...
csa-csi, 2019.01.16 00:12