Ez a program emailben elküldi a cikk címét és bevezetőjét, önnek csak a címzett e-mail címét kell megadnia. Pár soros megjegyzést is mellékelhet az üzenethez a "Megjegyzés" rovatban.
A briteket jobban aggasztja a bevándorlás korlátozásának lehetősége, mint a szigetország gazdaságának részvétel a közös európai piacon - idézi a Survation Ltd. és az ITV Plc friss közvélemény-kutatásának eredményét a Bloomberg.
A hírügynökség szerint ez arra utal, hogy Theresa May miniszterelnök kemény Brexitet előrevetítő politikája összhangban van a közhangulattal. A felmérés válaszadónak 58 százaléka egyetért azzal, ahogy a kormányfő kezeli a válást, és csak negyedük ellenzi a kormány Brexit-politikáját.
Sehogy se jó
May ellentétbe került a londoni City bankáraival, amikor világossá tette, hogy fontosabbnak tarja a külföldiek - Nagy-Britannia esetén főként a kelet-közép-európai vendégmunkások - beáramlásának korlátozását, mint a pénzintézetek európai szolgáltatási jogosítványainak megőrzését.
Miközben a bankárok azért aggódnak, hogy az utóbbiak elvesztése miatt bankjaik hátrányba kerülhetnek a kontinensen működő versenytársaikkal szemben - és ezért központjaik áttelepítését tervezik -, a lakosság többsége azt gondolja, hogy a vendégmunkások elveszik az állásaikat és olcsón dolgozva leszorítják a béreket.
Többség dönt
A szakértők egyetértenek abban, hogy a szavazók jelentős része azért voksolt az uniós kilépés mellett a júniusi referendumon, mert túlzottnak tartja az elmúlt években felgyorsult migrációt. A korábbi kormány azt ígérte, hogy évi 100 ezer alá szorítja az érkezők számát, ám ezt nem tudta teljesíteni.
May, aki a népszavazás után vette át az ország irányítását, úgy gondolhatja, hogy a szélesebb közvélemény igényeinek teljesítésével erősítheti meg a hatalmát. Ezért tolhatja háttérbe a bankok igényeinek teljesítését - spekulál a Bloomberg.
Újra Brexit
Az emberek többségét az sem ingatta meg véleményében, hogy a font 18 százalékot veszített értékéből a Brexit győzelmét hozó szavazás óta. A felmérésből ugyanis az is kiderült, hogy ha újabb referendumot tartanának Nagy-Britannia uniós kilépéséről, akkor ismét az igenek győznének.
A válaszadók 47 százaléka a Leave-re adná a voksát, míg 46 százalékuk a Remainre szavazna. A bizonytalanok aránya eszerint elég nagy: az emberek hét százaléka nem tudja mi lenne a jobb.
Merre kéne indulni?
Érdekes, hogy a legfrissebb felmérés nincs összhangban egy ugyancsak frissnek minősíthető, múlt heti közvélemény-kutatással. Ez a Survation-ITV vizsgálat eredményével ellenkező eredményt hozott, azaz arra lyukadt ki, hogy a briteknek fontosabb a közös piac megőrzése, mint a bevándorlás korlátozása.
Egy közös tanulsága van minden felmérésnek: a brit társadalom durván megosztott - állapítja meg a Bloomberg.
Early Bird kampánnyal indul a 2021-es szezon jegyértékesítése.
atombandi, 2016.10.26 10:52
en ugy latom, hogy az egyszeru nep nem tud felelos dontest hozni ilyen jellegu kerdesben. fingjuk nincs a gazdasagrol, ergo konnyen lemondanak a "bankok" hasznarol. odaig mar nem jutnak el, hogy a bankrendszeruk allitja elo az adobevetelek minden hatodik fontjat, mert az orszaguk lakoosganak a meretehez kepest egy 10* akkora piacra vannak beengedve. ezt a kiesest ki fogja befizetni? egyszerubb nekik zsigerbol a nem jojjon tobb kelet europai mellett x-elni, hiszen a masikat nem is ertik, nem is fogjak fel. epp ezert kene a kepviselokre hagyni az ilyen jellegu donteseket, akik fel birjak fogni, at tudjak latni, ismerik az alapveto hasznat egy ilyen tarsulasi szerzodesnek. ezert lettek megvalasztva, nem azert, hogy boltokat zarjanak be rendeletekkel.
anglia egyszer mar atelte, amikor a gyarmatai kiszakadtak, szerintem nem jartak jol. most ugyanez tortenik gazdasagi szempontbol, kiaszakitjak magukat a piacaikrol. szopas lesz a vege...